En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

90509e65256d4b219c1b8b46ea168bb4
Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemal
Hilmi Özden
Fener Yayınları

“Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemâl” romanı, Türk tarihinde mevcut olan “liderler ve bilgeler” geleneğine bir katkı oluşturmak amacıyla kaleme alınmıştır. Oğuz Han’ın Irkıl Hocası, Bilge Kağan’ın Bilge Tonyukuk’u, Cengiz Hanın Gökçe’si, Osman Gazi’nin Edebali’si, Fatih’in Akşemseddin’i ve nice cihangir, bilgeleri ile yaşayarak hatıraları bugüne gelmiştir. Doğal olarakî ki bu bilgeler bir kişiden ibaret değildir. Türk irfanının ruhunu taşıyan nice insan bu kahramanların söyleşi ve danışmanlık halkasında bulunmuşlardır. 

» Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemal Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Mustafa Kemâl’in deha kişiliği yanında çocukluğundan itibaren onun karakterini ve dünya görüşünü yoğuran, şekillendiren şahsiyetler bulunmaktadır.  Bu şahsiyetleri tarihî gerçeklerle bağlantı kurarak ortaya çıkarmak romancının görevidir. Bu görev hem milletimizin evveliyatına hem de onun mümtaz şahsiyetlerine karşı vicdan borcumuzdur. Tarihî romanlar yalnız kurgudan ibaret olması imkansız onun vakit ve mekânda karşılığı bulunmalıdır. Aksi halde genç nesiller imgesel şahsiyetler ve hakikatle örtüşmeyen bir tarihin içerisinde yaşarlar. 

“Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemâl” ile yakın tarihimizde geniş boyutlarda ele alınmamış “önder ve onu yetiştiren çevresi” okuyucuya yeni bir bakışla tanıtılmıştır. Bundan sonrasında da devam edecek bir serinin başlangıcı elimizde bulunmaktadır. Diğer kitapları da hep beraber bekleyeceğimizi düşünüyoruz. 

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Çin İmparatoru

» Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemal Kitabını Beğendiyseniz
» Ankaralı Arabacı İsmail ve Mustafa Kemal Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir