En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

a764d2f051941aa15f7fc1d9906effcb
Ailede Rahat Yaşam
Kerim Buladı
Kayıhan Yayınları

Rahat bir aile ortamının oluşması, bu temel kurumu gerçekleştiren fertlerin hak ve sorumluluklarını yeterince bilip hayata geçirmelerine bağlıdır.

» Ailede Huzurlu Yaşam Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Aile içerisinde mutluluğun sağlanmasında en önemli faktör, görev ve mesuliyet bilincinin yerleşmesidir.

İnsanlığın varlığı ile başlayan ve devam eden iki önemli kurumun biri aile diğeri ise dindir. Aile, insanlığın ilk kurduğu kurumdur. Evrensel bir kurum niteliğini taşıyan aile, tesiri, özelliği ve işlevi açısından alternatifi bulunmayan tek kurumdur. İnsan toplumunun çekirdeğini oluşturan aile, Kur’ân’ın üzerinde en çok durduğu konulardan biridir. Kişi ve cemiyet arasında bir köprü olan aile, nesillerin yetişmesinde, hayata hazırlanmasında, dinî yaşam ve inanç ilkelerinin kavranılmasında derhal her insanın kabul ettiği, vazgeçilmez bir müessesedir.

Bu yüzden İslâm, toplumun temeli olan aileyi ön planda meblağ. Çünkü dinî ve ahlâkî esasların, kültür ve örfün öğrenildiği ve nesilden nesile aktarıldığı yer, aile yuvasıdır.

Bu kadar önemli olan ve üzerinde itina gösterilmesi ihtiyaç duyulan aile müessesesi, günden güne yıpratılmakta ve örselenmektedir. İletişim teknolojisinin gelişmesi ve buna bağlı olarak oluşan medya kültürü, aile kurumunu bozmaya ve değerler sistemini altüst etmeye devam etmektedir. Diğer taraftan İslâm dininin, aile yaşamına dair ortaya koyduğu hükümlerin kafi derecede bilinmemesi ve hayata mal edilmemesi, aileye karşı gelişen yıkıcı ve tahrip edici faaliyetlere karşı direnme gücünü azaltmaktadır.

Ailenin temelini gerçekleştiren karı-kocanın, konum ve mesuliyet alanlarını bilerek hareket etmeleri sevgi, saygı, gönül birliği ve paylaşım anlayışı ile görevlerini yerine getirmeleri son aşama örutubet arz etmektedir.

Ikimiz de bu düşünceyle her kesimden insanın yararlanabileceği bir çalışma yapmayı düşündük. Ele aldığımız bu mütevazı yaratı, “mutlu ve rahat” bir ailenin oluşmasını hedef almaktadır.

İlginizi çekebilir:  Aydınlanma ve Din
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Ailede Huzurlu Yaşam Kitabını Beğendiyseniz
» Ailede Huzurlu Yaşam Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir