En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

ec38cd9ca21fa1f40f3f373c58ede4a3
30 Yönetim Kitabı İncelemesi
Özgür Önday
İkinci Adam Yayınları

Merhaba! Salut! Hallo! Kon’nichiwa! Ni hao!

» 30 Yönetim Kitabı İncelemesi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

İlk kitabım olduğundan öncelikle size kendimi kısaca tanıtmak isterim. İsmim Özgür Önday. 30 yaşındayım ve İstanbul’da doğup büyüdüm. Lisans derecemi Bilkent Üniversitesi İşletme Informasyon Yönetimi alanında ve yüksek lisans derecemi Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bilişim Sistemleri alanında aldım.  Şu anda T.C. Yeditepe Üniversitesi İşletme (Organizasyon ve Yönetim) alanında doktora yapmaktayım. Ulusal ve uluslararası alanda 25’den fazla yayınlanmış bilimsel niteliği olan makalem var. Aynı zamanda egitimhedefi.com’da gönüllü köşe yazarlığı yapmaktayım.

Çoğu yönetim alanında yazan yazar kişiler benzer biçimde tanınmış bir yazar ya da akademisyen  değilim, iddialı olduğum da söylenemez… Yaptığım şeyin de bir tek ve bir tek tanıtım ve araştırma olduğunu düşünüyorum.

Kitabımdan bahsetmem gerekirse; kitap, yöneticilerin ve çalışanlamış olurının çeşitli hallerini çok değerli akademisyen, iş adamı/kadını, eğitmen vb. kitaplarının doktora öğrencisi gözüyle aktarılmasını içermektedir. 25 çok değerli Türk yazarın 30 kitabının incelenmesini içeren kitap; şahsa bağlı olmayan, kıssadan hisse niteliğinde, çoğu zaman iş yaşamının inceliklerinin anlatıldığı mevzuları içermektedir.

Fakat yazarları atlamam haksızlık olur! Seçmiş olduğum yazarlar alanında çok ünlü ve çok başarılı birer isim. Her birinin sayısız başarısı var ve kitapta araştırmalardan sonrasında yazarların ayrıntılı biyografilerini de bulabileceksiniz!

Yönetim kitabı alacaklara tavsiye niteliğinde olan bu kitap, ilk kez kitap yazarı olan bir doktora öğrencisi için hiç kötü değil ve onun gözlemlerini, incelemelerini
ve anlatılanları içermektedir. Yazılanlar ve yorumlar azca birazcık ta blog tadında… Ki çok sayıda blog, gazete ve kitabından da yararlandım. Buradan her birine çok
teşekkür ediyorum. Kitabın sonunda kendi seçmiş olduğum top 10 sıralamasını da incelemenizi tavsiye ederim.

İlginizi çekebilir:  Kırmızı Defterli Kadın

Umarım beğenirsiniz… Bir başka kitapta görüşmek üzere! Not: Mail tercih sebebim olsa da bana aşağıda yazılı olan türlü türlü yollardan  ulaşabilir, iyi yönde yorum bırakabilir ya da kötü her türlü yorum iletebilir  ve çemkirebilirsiniz!

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» 30 Yönetim Kitabı İncelemesi Kitabını Beğendiyseniz
» 30 Yönetim Kitabı İncelemesi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir