Kur’an’da İnsan Tipleri
Oylayın!

Kur’an’da İnsan Tipleri
Sabiha Ateş Alpat
Beka Yayınları

Kulluk için yaratılan insanın, kulluğunun sınav yeri dünyadır. Ve dünya, insanın bu sınavına uygun bir şekilde yaratılmıştır. İmtihan gereği birtakım sıkıntılarla, zorluklarla, engellerle denenmeye tabi tutulmuştur. Dünya ve içindekileri Allah’ın istediği şekilde kullanması istenmiş; bunun test edilebilmesi için, istenilenin zıddı olan şeyler de yaratılmıştır. İnsana, helali yapma kabiliyeti verildiği gibi harama düşme zafiyeti de verilmiştir. İyilik yapabilme kabiliyeti verildiği gibi kötülüğe düşme zaafıyla serbestiyeti de verilmiştir.

Doğruya yönelme iradesi verildiği gibi eğri ve yanlış yollar da tanıtılmış ve yanlışa gitme serbestiyeti de verilmiştir…
Kur’an, bize, ana olarak dört tip insandan bahsetmiştir; Mü’min, Kâfir, Münafık ve Müşrik. Her bir insan tipinin özellikleri detaylı bir şekilde bildirilmiştir. Kim hangi insan tipi özellikleriyle şahsiyetini oluşturursa, Allah katında kütüğünü ona göre yazdırmış olacaktır. Allah katında konumunu, değerini belirlemiş olacaktır. Zira kim hangi özellikleri kendinde barındırıyorsa, o kimliğin sıfatını almış olur.

Kur’an’da İnsan Tipleri Kitabının Sabiha Ateş Alpat adlı yazarını Sizekitap’da Ara
Kur’an’da İnsan Tipleri Kitabı Yazarı Sabiha Ateş Alpat için Twitter’da Arama Yap
Kur’an’da İnsan Tipleri Kitabı için Twitter’da Arama Yap
Kur’an’da İnsan Tipleri Kitabı Yazarı Sabiha Ateş Alpat için Facebook’ta Arama Yap
Kur’an’da İnsan Tipleri Kitabı için Facebook’ta Arama Yap
Beka Yayınları için Facebook’ta Arama Yap
Beka Yayınları için Twitter’da Arama Yap

Facebook Sayfamızı Beğenin!