En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Esma’ül Hüsna
Adem Şener
Tekbir Yayınları

Bizleri yoktan var eden, sayısız nimetleriyle şereflendiren Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Salat ve selam, peygamberlerin efendisi Hazreti Muhammed Mustafa’ya (Sallallahü Aleyhi ve Selem) olsun.

» Esma’ül Hüsna Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Allahü Teala’yı hakkıyla tanımak ve bilmek, O’nun isimlerini ve sıfatlarını bilmekle mümkün olur. Allahü Teala’nın şerefli ve değerli isimleri çoktur. İsm-i şeriflerinin değerini ve önemini Mevla Teala bizzat ayet-i kerimeleri ile beyan etmiştir: “Allah ki, Kendisinden başka hiçbir ilah yoktur. En güzel isimler sadece O’na aittir.”
“O en güzel isimler sadece O’na aittir.” Bu isimlerden bir kısmı Kur’an-ı Kerim’de zikredilmiş, bir kısmı ise hadis-i şeriflerde beyan edilmiştir. Allahü Teala’nın ism-i şeriflerinin kesin sayısı bilinmemekle birlikte Esmaü’l Hüsna hadis-i şerifinde bildirilen en meşhurları 99 tanedir. Alimler, diğer bütün ism-i şeriflerin de bu isimlerin manalarında gizlendiğini beyan etmişlerdir.

Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyuruyor ki: “Allahü Teala’nın doksan dokuz ismi vardır. Kim bu isimleri ihsa ederse (sayar, ezberler ve onlarla dua ederse) cennete girer/” Esmaü’l Hüsna ile yapılan duaların, icabet bakımından kabule daha yakın olacağı da ayet-i kerime ile beyan edilmiştir: “O en güzel isimler yalnızca Allah’a aittir.

Öyleyse O’na onlarla (o isimlerle) yalvarın. O’nun isimleri hususunda doğrudan sapmakta olan kimseleri ise bırakın. Muhakkak ki onlar, yapmakta bulunmuş oldukları şeyler (nedeniy)le cezalandırılacaklardır.” Esmaü’l Hüsna hakkında çeşitli çalışmalar olmakla birlikte, bizler bu çalışmamızda Allahü Teala’nın ism-i şeriflerinin açıklamalarını, geçtiği ayet-i kerimeleri ve o güzel ism-i şeriflerle dua ve zikretmenin fazilet ve esrarı hakkında bilgileri istifadeye sunmayı arzu ettik.

Siz Müslüman kardeşlerimizden dileğimiz; acziyet içerisinde hazırlanmış olan bu eserdeki güzelliklerden istifade etmeniz, eser içinde gördüğünüz hata ve noksanlıkları da bizlere bildirmenizdir. Bu kitaptaki bütün güzellikler İslam’a, hatalar ise bu kitabı hazırlayan fakire aittir. Allahü Teala bizleri kendisine kullukta, Rasulüne (sallallahü aleyhi ve sellem) ümmetlikte, Kur’an’ına hadimlikte, dostlarına dost olmakta daim eylesin. (Amin)

İlginizi çekebilir:  Görev ve Yetkileri Açısından Hz. Peygamber

Esma’ül Hüsna Kitabının Adem Şener adlı yazarını Sizekitap’da Ara
Esma’ül Hüsna Kitabı Yazarı Adem Şener için Twitter’da Arama Yap
Esma’ül Hüsna Kitabı için Twitter’da Arama Yap
Esma’ül Hüsna Kitabı Yazarı Adem Şener için Facebook’ta Arama Yap
Esma’ül Hüsna Kitabı için Facebook’ta Arama Yap
Tekbir Yayınları için Facebook’ta Arama Yap
Tekbir Yayınları için Twitter’da Arama Yap

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Esma’ül Hüsna Kitabını Beğendiyseniz
» Esma’ül Hüsna Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?