En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Duanın Gücü
Aytekin Demircioğlu
Gece Kitaplığı

Dua, her dinde, her dilde ve her inançta varlık bulmuş metafizik bir güçtür. Hatta belli bir ilahi inanca dayanmayan ideolojilerde bile evren ile iletişim kurmanın ve evrenden belli istekleri talep et­menin önemli bir yoludur.

» Duanın Gücü Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

İslam inancında da duanın özel bir yeri vardır. Kur’an’ın ilk sayfa­larında “Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin.” (Bakara, 45) denilmekte ve insanlar duaya teşvik edilmektedir. Yine “(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin!” (Furkan, 77) mealindeki bir ayet ile duanın önemi anlatılmaktadır.

Hz. Peygamber “Kaderden sakınmak, kaderi def etmez. Lakin sa­lihlerin duası, nüzul etmiş ve edecek olan elem ve musibetleri def etmeye ve kaldırmaya çare olur. İş böyle olunca, ey Allah’ın kulla­rı, dua ediniz.” diyerek duanın gücüne işaret etmiştir.

Duanın önemi kişinin durumuna göre değişir. Bu manada, duanın büyüğü ya da küçüğü olmaz. Kişinin ihtiyaç duyduğu şeyi Rabbi­ne anlatması onun için önemlidir. Bunun başkaları için bir anlam taşımaması o kişinin duasının önemini ve değerini azaltmaz. Pey­gamber bu durumu şöyle anlatmıştır: “Sizden herkes, ihtiyaçları­nın tamamını Rabbinden istesin. Hatta kopan ayakkabı bağına va­rıncaya kadar istesin.”

İslam inancında da dua etmenin sınırlanmış, belirli ve özel bir tarzı yoktur. Dua, kişinin kendi durumuna, maddi – manevi nitelikleri­ne, ihtiyaçlarına, yaşadıklarına yaşamadıklarına göre değişebi­len ( değişmesi gereken) ve kişinin kendi ile Rabbi arasında cere­yan eden özel bir iletişim yöntemidir.

Bununla birlikte Hz. Aişe “Resulullah özlü duaları tercih eder, di­ğerlerini bırakırdı.” diyerek peygamberin dua tarzını özetlemiştir. İşte bu kitap Kur’an ayetlerinden özlü dualar çıkarılmak suretiyle oluşturulmuştur.

Duanın Gücü Kitabının Aytekin Demircioğlu adlı yazarını Sizekitap’da Ara
Duanın Gücü Kitabı Yazarı Aytekin Demircioğlu için Twitter’da Arama Yap
Duanın Gücü Kitabı için Twitter’da Arama Yap
Duanın Gücü Kitabı Yazarı Aytekin Demircioğlu için Facebook’ta Arama Yap
Duanın Gücü Kitabı için Facebook’ta Arama Yap
Gece Kitaplığı için Facebook’ta Arama Yap
Gece Kitaplığı için Twitter’da Arama Yap

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Muhammedi Duruş

No account yet? Register

» Duanın Gücü Kitabını Beğendiyseniz
» Duanın Gücü Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?