En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Öğretmenlikten Hocalığa Terfi Etmek
Korel Eraybar
Semerci Yayınları

Yıllarca dışarıdan eğitim verdiğim bir firmada, kalite departmanı, bütün eğitmenlerden eğitimlerini standart hale getirmelerini istemişti. Her görselin ne zaman ve ne kadar süreyle gösterileceği, her eğitim grubuna aynı şeylerin, aynı şekilde söylenmesi gibi bir standardizasyon. Yani benim hiç hoşlanmadığım şeylerden bahsediyorlardı. Ben, kalite departmanının söylediklerine kulaklarımı tıkayıp, özgür eğitimler vermeye devam ettim. Ve ara sıra da katılımcılarıma şunu söyledim, “Kalite departmanı istiyor diye kaliteden ödün vermem.”

» Öğretmenlikten Hocalığa Terfi Etmek Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Sunum yapmakla ilgili öneriler veren hemen her kitapta bahsi geçen bir konudur bu: “Kesinlikle projeksiyon cihazının önünde durmayın. Yansı üzerinize gelmesin”. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bugüne kadar yansı üzerime geldiği için yapılan sınavlarda başarısız olan hiç bir öğrencim olmamıştır.

Kaliteli bir sunum hazırlamayı öğrenmenin önemli kaynaklarından birisi kaliteli sunumlar hazırlayan bir hocanın yanında “çıraklık” yapmaktır. Onu gözlemlemektir, ufak tefek yerlerde ilişkilerini takip etmektir. Bu parametrelerin sayısı çok arttırılabilir fakat arttırmayacağım. Sadece şunu yazacağım, eğer iyi bir hoca bulabilirseniz onun çantasını bile taşıyın. Ve lütfen bunu bir gurur meselesi yapın. İyi hocanızın çantasını bile taşıyor olabilmekten gurur duyun.

Çok gösterişli, lüks içindeki ortamlarda ders yapmanın, öğrenmeye ve sınav başarısına özel bir katkısı olduğunu ben hiç gözlemlemedim. Hatta, çevresel uyaranların artması nedeniyle, bir noktadan sonra performansa olumsuz etki bile yapabilmektedir böyle mekanlar. Ben insan kaynakları yöneticilerine hep şunu derim, “Büyük masraflar yapmayın eğitim için. Eğitime aklı başında adam yollayın. Benim bütün ihtiyacım budur”.

– Korel Eraybar


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Beynin Yönetim Gücü ve Kalbin Gözyaşları

No account yet? Register

» Öğretmenlikten Hocalığa Terfi Etmek Kitabını Beğendiyseniz
» Öğretmenlikten Hocalığa Terfi Etmek Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?