En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Kont Magnus ve Diğer Hayalet Hikayeleri
Montague Rhodes James
Kozmostar Yayınevi

Klasik İngiliz Edebiyatı’na yaptığı katkılar nedeniyle çok sevilen; etkileyici öyküleriyle, iz bırakan karakterleriyle ve dönemine damgasını vurmuş Dr.Montague Rhodes James (M.R.James), 1 Ağustos 1862 tarihinde Goodnestone’da doğmuştur. Erken yaşta okuma alışkanlığı geliştirmiş ve kütüphanede kalmayı, arkadaşlarıyla vakit geçirmeye tercih etmiştir.

1876’da Eton Kraliyet Akademisine, 1882’de Cambridge Kraliyet Kolejine girmiştir. Cambridge, Fitzwilliam Müzesine 1886’da asistan, 1893’de Müdür olarak atanmıştır. 1913’te Cambridge Üniversitesi Rektör Yardımcılığına getirilmiştir.

» Kont Magnus ve Diğer Hayalet Hikayeleri Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens’dan etkilenen Dr.Montague Rhodes James, 1895’de ‘Canon Alberic’ ve ‘Lost Hearts’i yayımlamıştır.

Biyografiler, antikalar, incelemeler ve paleografya çalışmaları ile tanınmasına rağmen, hayal gücünü ustalıkla kullandığı hayalet ve korku hikayeleriyle hafızalarda kalmıştır. Eserlerinde bilimkurgu ile korkuyu birleştiren ünlü yazar Howard Phillips Lovecraft’a ilham kaynağı olmuştur. Kendinden sonra gelen bütün edebiyatçıların üzerinde derin ve evrensel bir etki bırakmıştır.

İngiliz Edebiyatı’nın sevilen öykülerinden ‘Kont Magnus’ 1901 veya 1902 yılında yazılmıştır; ilk olarak Ghost Stories of an Antiquary (GSA)’da yayımlanmıştır; müteakiben, The Collectied Ghost Stories (CGS)’de yeniden basılmıştır.

Ayrıca, kitapta yer alan; ‘Bir Anı’ Eton’un Müdürü Dr.Montague Rhodes James tarafından yazılmış son hayalet hikâyesidir ve muhtemelen de basılması için planladığı son yazısıdır. Bu şekliyle kaleme alınmış bir hikâyedir. Ölümünden sonra Kasım 1936 London Mercury’de yayımlanmıştır. ‘Cansız Eşyaların Öfkesi’ isimli eseri de ilk olarak Haziran 1932’de The Masquerade isimli Eton dergisinde yayımlanmıştır.

Dr.Montague Rhodes James, 12 Haziran 1936 tarihinde ölmüştür.


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Merkez

No account yet? Register

» Kont Magnus ve Diğer Hayalet Hikayeleri Kitabını Beğendiyseniz
» Kont Magnus ve Diğer Hayalet Hikayeleri Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?