En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

İsmail Kılıçarslan Seti (4 Kitap Takım – Çanta Hediyeli)
İsmail Kılıçarslan
Ketebe Yayınları

Böyle Şeyler Filmlerde Olur:

Beş yıl sonra kendimi edebiyat dergileri toplantılarında, sahaflarda, pijamalarımı çekmiş hâlde taksitlerini yeni bitirdiğim kanepede uzanırken, çekirdek çitlerken, bebek severken, halı sahada kalecilik yaparken, olmadık şutları çıkarırken, umulmadık goller peşindeyken, parlak imgeler peşinde depar atarken…

» İsmail Kılıçarslan Seti (4 Kitap Takım – Çanta Hediyeli) Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Beş yıl sonra kendimi..

Gelecek ve Diğer Meseleler:

Bu şiiri çok turuncu halk otobüsünden, halkla yan yana, halkımla son xanaxtan üç saat sonra, bir saat kala sıradaki line’a, sıradaki halkların neyiydi tam olarak savunduğumuz, yumruğun hangi biçimiydi bu şiiri ihtiyarlar parkından, geçmişlik hissinden, durmadan konuşmaktan bu şiiri bugün yazarsam okkalı bi çığlık atarım, kusura bakma bu şiiri çok geniş plaza asansöründen, ton balıklı öğle salatalarından, salata kırmızılı kızlara kaçamak bakışlardan, iskambil falından faiz hesaplarından, tatil planlarından, makyaj tazelemelerden bu şiiri kimsesizler mezarlığından, unutulmuş kahvelerden, dalgınlıktan bu şiiri bugün yazarsam ağzını burnunu kırarım, kusura bakma

Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri:

Hikâyeler evrenseldir. Çünkü temelde anlatılan daima insanın hikâyesidir. Muhakkak bir köşesinden salt gerçeğin üzerine kuruludur ve dünyanın neresinden yükselirse yükselsin o ses, acısıyla, hüznüyle, neşesiyle ve diğer tüm yaşanmışlıklarıyla insanı anlatır. İşte, İsmail Kılıçarslan, bu kıymetli madeni işliyor Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri’nde. Her daim insanı merkezde tutarak bir Ankara portresi çıkarıyor. Çukur mahalleden, Eski Garajlar’dan, kondulardan, pavyonlardan, yokluktan, dostluktan çekip çıkarıyor hikâyeyi ve ışık tutuyor muzip bir çocuk gibi bir dönemin karanlığına. Bir daha unutulmayacak şekilde fısıldıyor kulaklara hiç kimselerin hikâyesini.

Başka Masallar:

Zebercet oğlu Zülküf, eski ve inatçı bir masalın yapayalnız kalmış kahramanıdır. Zülküf zamanın sahibinden emir alıp da Nişabur yoluna düşeli kaç gün geçmiştir bilinmez. Bilineni şudur ki, Zülküf, Nişabur’a doğru giderken zaman içre gittiğinin de farkındadır. Yaşadıklarını düşünür yol boyu. Öyle garip haller, öyle değişik işler gelmiştir ki başına, “Keşke makamından bir demet çiçek mi derdin de düşünürsün” diye sorar kendi kendine. Zülküf nihayet bu masalın zamanının da coğrafyasının da aslında olmadığını anlayıp asıl olanın yolculuk etmek, üstelik içinden içine yolculuk olduğunu keşfedince rahatlar.

İlginizi çekebilir:  Asil Adam


İsmail Kılıçarslan Seti (4 Kitap Takım - Çanta Hediyeli)


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» İsmail Kılıçarslan Seti (4 Kitap Takım – Çanta Hediyeli) Kitabını Beğendiyseniz
» İsmail Kılıçarslan Seti (4 Kitap Takım – Çanta Hediyeli) Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?