En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Manavgat’ta imza günü

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) – ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde Mahalli Yazarlar İmza Günü gerçekleştirildi.

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi tarafından 2015 yılından bu yana devam ettirilen ‘Mahalli Yazarlar İmza Günü’ Projesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılı son imza gününü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Törene Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, mahalli yazarlar ve kitapseverler katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bir kentin gelişiminin bir tek fizyolojik gelişimiyle değil aynı zamanda toplumsal ve kültürel etkinliklerin artmasıyla da orantılı olduğunu belirterek, “Kentin kültürel yaşamı, sportif yaşamı, buna verdiği örutubet, sanatçı yetiştirmekteki kat ettiği mesafe, sanat içerikli boyuttaki koydukları etkinlikler o kentin gelişimini bu bağlamda gerçek anlamda şehir olma yolundaki göstergesidir. Her birinizin, her birimizin emekleriyle katkılarıyla Manavgat bu aşamada ciddi bir mesafe kat etti” dedi.

KİTAP FUARI İSTEĞİ

Manavgat’ta yaşayan 26 yazar olduğunu bilmediğini itiraf eden Sözen, yazarların Manavgat’ta bir kitap fuarı ya da festival düzenlenmesini istediklerini vurguladı. Başkan Sözen, “Önce utangaç oldum sonrasında da mutluluk duydum. Siz değerli üyelerimizin de bizlere önerileri doğrultusunda hepimiz de ilgili müdürlüklerimize bunun çalışmasını yaptırabiliriz. Bu bir şehir için hakikaten bir gurur kaynağı” diye mevzuştu.

MANAVGAT’TA 31 YAZAR VAR

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Manavgat’ın bir kültür sanat merkezi olması için çalışmalarını yürüttüklerini anlatırken, şöyle dedi:

“Mahalli Yazarlar İmza Günü’nü 2015 kasım ayında başlattık. 1.5 yıldır eğitim öğretim sezonunda her ay bir okula gidip öğrencilerle kitap yazma, okuma mevzusunda farkındalık yaratmak için mücadele ediyoruz. Şu ana kadar Manavgatlı yada Manavgat’ta yaşayan 31 yazarımız var. Amacımız özellikle vatandaşımız, öğrencilikten çıkmış orta yaş yada daha üst yaştaki insanoğluımızın kitaba olan ilgisini görmek, onların artı değer kazanmasını sağlamak, boş zamanlarında kitap okumaya yönlendirmek ve de içlerinde olan yazma arzularına birazcık rol model olmak.”

İlginizi çekebilir:  Penguen'den son imza günü

FOTOĞRAFLI

(kaynak: hurriyet.com.tr)

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir