En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

Atilla ATMACA/EREĞLİ,(Konya)(DHA) – EREĞLİ 1’inci Kitap Fuarı kapsamında 13 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’den aldı. Dereceye giren öğrencilere Bisiklet, Laptop ve Tablet armağan edildi.

450 öğrencinin müracaat edip 265 öğrencinin katıldığı yarışmayı 1’inci olarak tamamlayan Dumlupınar Ortaokulu 6’ıncı sınıf Betül Koçak’a laptop, 2’inci olan TED Koleji 6’ıncı sınıf öğrencisi Bengisu Karakoyun’a bisiklet ve 3’üncü olan Dumlupınar Ortaokulu 6’ıncı sınıf öğrencisi Elif Yıldırım’a ise tablet armağan edildi.

Kitap okumanın önemine değinen Başkan Özgüven: “İnsanlar, hiçbir bilgiye haiz olmadan doğar. Yaşamı süresince birçok informasyon öğrenir, öğrendikleriyle başarıya uzanır. Başarının sırrı ve öğrenmenin yolu da okumaktan geçer. Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri gene okumaktır. Yüzyılların tecrübe etme ve araştırma ürünlerinden yararlanmak, çağdaş ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Okul kitaplarıyla yetinmemeliyiz. İşte bu yüzden geleceğimizin yapı taşları olan çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmeliyiz. Çünkü bilgisizlik bir toplumun başına gelebilecek en büyük hastalıktır. Bilgisiz cemiyet yok olmaya ya da da sömürülmeye mahkumdur. Bu kapsamda önce ilçemizde bir ilk olan Kitap Fuarı düzenleyerek hemşehrilerimizi 100 bin kitapla buluşturduk. 20 yazarla konuşma ve söyleşi gerçekleştirdik. Düzenlemiş olduğumuz kitap fuarı çerçevesinde yavrularımızı ve gençlerimizi okumaya teşvik fakatçlı yarışma düzenledik. Bu gün de yarışmada başarılı olan çocuklarımıza hediyelerini takdim ettik. Tanrı çocuklarımızın başarılarını daim, yollarını açık eylesin.” dedi.

 FOTOĞRAF

(kaynak: hurriyet.com.tr)

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  ASBÜ’den Ulus'a yaşanmışlık müzeleri

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir