En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Altınpark’ta Kabe-ı Şerif, Medine-i Münevvere örtüleri sergisi açılıyor

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ramazanda farklı etkinliklerle, gene ilklere imza atıyor. Yarın akşam Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Altınpark’ta, dünyada ilk kez ‘Osmanlı Dönemi Kabe-i Şerif, Medine-i Münevvere Örtüleri’ sergisi açılacak. 
Büyükşehir’in geleneksel “Mahallede Şenlik Var” etkinlikleri, Ankara’nın en büyük kitap fuarı ile 5 bin kişilik iftar yemeklerinin adresi de yarından itibaren ramazan süresince Altınpark olacak. Başkan Gökçek, dünyada ilk kez düzenlenen “Osmanlı Dönemi Kabe-i Şerif, Medine-i Münevvere Örtüleri Sergisi”nin açılışının Salı günü (yarın) saat 19.00’dan itibaren Altınpark’ta yapılacağını duyururken, “Sergide bulunan Kanunî Sultan Süleyman devri Kabe-i Şerif Kapısı örtüsü, dünyada eşi bulunmayan bir gömü. Dünyanın en büyük Kur’an-ı Kerim’i de sergide yer alacak” dedi.
ANNE-BABALAR KİTAP FUARINDA, ÇOCUKLAR EĞLENCEDE
Ankara’nın en büyük kitap fuarı da Altınpark’ta yarın akşam 19.00’da Başkan Melih Gökçek tarafından açılacak. Her gün 12.00-01.00 saatleri arasında açık olacak ve 21 Haziran’a kadar devam edecek “Kitap Günleri Fuarı”nda, tiyatro gösterileri, eğlence atölyesi, kukla gösterileri vb. etkinliklerin yer alacağı “Çocuk Şenliğiö de yapılacak. Başkan Gökçek, Twitter’dan, “Çocukları unutmadık…Anne-baba kitaplarla tanışırken, çocuklar tiyatro, kum boyama, elişi şeklinde etkinliklerle buluşacakö,  “Salı gününden itibaren gece adresiniz artık Altınpark. Çünkü ramazan eğlence alanımız (panayır) Ankaralıların hizmetinde. Etkinlilerimiz ücretsizdir. 21 Haziran’a kadar inştanrı sizinleyizö tweet’lerini attı. 
Başkan Gökçek, Altınpark’taki camilerde vatandaşların teravih namazlarını da kılabileceklerini duyurdu. 30 Mayıs-21 Haziran günleri arasında Altınpark’ta düzenlenecek ramazan etkinlikleri, gündüz saat 12.00’da başlayacak ve gece yarısı saat 01.00’e kadar sürecek. 
Kurultay Merkezi’nde sergiler ve kitap fuarı, ana meydanda da iftar yemeği alanı, çocuk panayır alanı ve çeşitli konserler ve etkinlikler yer alacak.  
FOTOĞRAFLI

İlginizi çekebilir:  Her gün 6 bin kişiyi ağırlıyor

(kaynak: hurriyet.com.tr)

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir