En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Kanatlı Kesimhanelerinde Üretime Bağlı Hatalar ve Alınması Gereken Tedbirler
Esra Selin Davarcıoğlu
Akademisyen Kitabevi

Kanatlı eti sektörü son yıllarda dünyada büyük bir gelişme gösteren sektörlerden birini oluşturmaktadır. Dünyadaki gelişmelere bağlı olarak, kanatlı eti üretimi son yıllarda Türkiye’de büyük bir gelişme göstermiş olup, sektördeki bu gelişme düzenli olarak artış göstermeye devam etmektedir. Türkiye’de kanatlı sektöründe gözlenen gelişmelerin özellikle 1990’lı yılların başına rastladığı ve bu dönemde yapılan büyük yatırımlar sayesinde dünya standartlarında üretim yapan işletmelerin kurulduğu gözlenmektedir. Bununla birlikte sektörün gelişmesinde son yıllarda kesim teknolojisi alanında modern ve otomize makinelerin imalatı sektörün gelişmesine katkıda bulunmuştur.

» Kanatlı Kesimhanelerinde Üretime Bağlı Hatalar ve Alınması Gereken Tedbirler Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Türkiye’de günümüzde 300.000 ve üzerinde kesim kapasitesine sahip modern işletmeler bulunmaktadır.

Piliç eti ve ürünleri, gerek ekonomik oluşu gerekse içerdiği proteinlerin esansiyel aminoasitlerden zengin oluşu, yağ içeriğinin düşük olması, çoklu doymamış yağ asitlerinin fazla oluşu, demir ve B vitamini yönünden zengin olması ve sindirilebilirliğinin yüksek olması nedeniyle tüketici tarafından genellikle öncelikli olarak tercih edilmekte ve yoğun olarak tüketilmekte ve üretilmektedir.

Kanatlı kesim prosedürü, kasaplık büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim prosedürüne göre daha karmaşık bir yapı göstermektedir. Özellikle kesim aşamalarının hem fazla hem de kesilen hayvan sayısının yüzbinlere ulaşması, kesim hijyeninin ve üretim prosesinde şekillenebilecek üretim hatalarının önemini artırmıştır. Bu yüzden bu kitabı yazma gereği duydum.

Kitap kapsamında kanatlı kesimhanelerinin üretim akış şeklini ve gerek üretici gerek tüketici için sıkıntı yaratabilecek üretim prosesine bağlı oluşabilecek sıkıntı ve problemleri nedenleri ile açıklamaya ve çözüm yollarını ifadeye etmeye çalıştım.

Özellikle kitabın basımında beni sabırla destekleyen aileme ve canım kızım Ahu’ma teşekkür ediyor ve kitabımın bilim dünyasına yararlı olması dileğiyle hediye ediyorum.

İlginizi çekebilir:  Uçuş - Yakından Tanıyın


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Kanatlı Kesimhanelerinde Üretime Bağlı Hatalar ve Alınması Gereken Tedbirler Kitabını Beğendiyseniz
» Kanatlı Kesimhanelerinde Üretime Bağlı Hatalar ve Alınması Gereken Tedbirler Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?

Kategoriler: Genel Konular

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir