En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Futbol Menajeri Nasıl Olunur?
Erkut Söğüt
Adalet Yayınevi

Avrupada oyuncuların yıllık toplam maaşları yaklaşık 9,5 milyar £ civarındadır. Menajerlerinde standart olarak oyuncu maaşlarının yüzde onunu aldıklarını düşündüğümüzde, menajerlik tüm dünyada cezbedici bir meslek haline gelmiştir.

» Futbol Menajeri Nasıl Olunur? Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Genellikle futbol menajeri olmanın zor olduğunun düşünülmesine rağmen menajer olma süreci, önemli ve gerekli adımlar atıldığında göründüğünde basittir. Kıtapta ayrıntıları ile açıklandığı üzere, FIFA menajer olma şartlarını oldukça hafifletmiş ve düzenleme yetkisini Federasyonlara bırakmıştır. Menajer olmak eski düzenlemelere göre daha kolay gözükse de, bu alanda başarılı olmak hiç olmadığı kadar zordur. Çok çalışmak ise başarının anahtarlarıdır, bunun yanında dikkat edilmesi gereken birçok alan bulunmaktadır, zira futbol artık sadece bir oyun değildir. Elinizdeki kitap, başarıya giden yolda nelere ihtiyaç olduğunuza dair çok önemli ipuçlar vermektedir.

Kitapta Pere Guardiola, İlhan Gündoğan ve Harun Aslan gibi alanında çok başarılı menajerlerin tavsiyeleri ile birlikte, bölüm sonlarında alanında uzman kişilerin görüşlerine ve deneyimlerine yer verilmektedir. Bu doğrultuda, futbol ile doğrudan bağlantılı olan diğer endüstrilerle, örneğin hukuk ve medya gibi alanlarla ilgili olarak uzman görüşlerine başvurulmuştur.

Kitabın yazarlarından oluşan ‘Futbol Agent Education” ekibi, Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Shkodran Mustafi gibi üst düzey oyuncuları temsil etmekte ve bu çerçevede edindikleri deneyimleri ve oluşturdukları iletişim ağını da kullanarak menajerlik ile ilgili olarak bilinmesi gereken en temel konuları bu kitapta bir araya getirmiştir.

Futbol Menajeri Nasıl Olunur: Rehber niteliğindeki kitap, futbol hayatına dair eşsiz örnekler sunarak menajer olmak isteyen kişilere yardımcı olmaya çalışmaktadır.


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Toplu Beslenme Sistemleri ve Catering Hizmetleri Yönetimi

No account yet? Register

» Futbol Menajeri Nasıl Olunur? Kitabını Beğendiyseniz
» Futbol Menajeri Nasıl Olunur? Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?