En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu
Kolektif
ÇATIDER

Çatıder bünyesinde bulunan ve sektörde hizmet veren firmalardan da yararlanarak çatı kaplama malzemeleri konusunda standart detaylar oluşturmak, oluşturulan standartlar ile sektördeki yanlış uygulamaların önüne geçmek ve sektör adına sağlıklı bir bilgi ortamının hazırlanması amacıyla başlatılan Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları çalışması bir kılavuz kitap olarak yayına hazırlanmıştır. Bu kitap Çatıder’ in eğitim programlarına destek sağlaması ve üniversitelere yönelik faydalı bir teknik kılavuz olması açısından da oldukça önemlidir.

» Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Çatıder’in faaliyetleri içinde en önemli hedeflerinden biri, çatı kaplamalarına göre doğru olan çatı sistemlerini oluşturmaktı. Bilindiği üzere çatı konseptinin başlangıcı; binanın bulunduğu bölge özellikleri (şehircilik, iklim ve mimari konsept anlamında) binanın ve çatı altının kullanım fonksiyonları, mimari projede belirlenen çatı, cephe dokuları, ekonomik hususlar gibi faktörlerle doğrudan ilişkilidir. Bu faktörlerin doğru değerlendirilmesinden sonra seçilen kaplamanın da, sistem kesitinin de doğru tasarlanması gerekmektedir. Çalışmamızın amacı da bu doğrultudadır.

Bu çalışmada tipik ve yaygın sistemler ele alınmıştır. Çatı kaplamalarına göre kullanılabilir sistemlerde çok çeşitli çatı tipleri oluşturulabilir. Katmanların hava akış sistemleri, seçimi yapılan su yalıtımı ve ısı izolasyon malzemelerinin tipleri, strüktürel zorunluluklar, daha iyi ses izole etmeye uygun malzemeler, daha ekonomik taşımaya yönelik gayretler gibi faktörler çatı sistemlerinde değişiklikleri getirebilir. Bu nedenle Çatıder “tipik çatı kaplamlarına uygun, olmazsa olmaza yakın katmanları” doğru kurgulamaya çalışmıştır.

Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu çalışması dernek bünyesindeki üretici ve yurtdışı distribütör firmalardan katalog ve teknik dosyaların temini ve incelenmesi ile başlamıştır. Üreticilerin ve uygulayıcıların detayları malzeme isimlerinden arındırılarak, belirlenen bir konsepte göre standardize edilmiştir. Konseptte çatı sistemi içerisindeki mahya, eğik mahya, dere, baca veya duvar dibi, saçak, çatı ışıklığı, çatı pencereleri gibi tüm detayların yer alacağı konsept çatılar oluşturulmuş ve önemli detaylar bir çerçeve içerisinde belirtilmiştir. Konsept çatılar içerisindeki tüm detayların belirlenen kaplama malzemeleri ile çözülebilecek olmasına dikkat edilmiştir.

İlginizi çekebilir:  Çocuğu Hayata Hazırlamak

Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu’nun bu yeni basımında, ilk basımdaki detaylar tekrar gözden geçirilmiş ve Bitüm Esaslı Teras Çatı Kaplama Malzemeleri, PVC ve TPO Esaslı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Gazbeton Çatı Plakları bölümleri de eklenerek kapsamı genişletilmiştir.


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu Kitabını Beğendiyseniz
» Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?