En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Düşünsel Yolculuklarım
Faik Kanatlı
Akademisyen Kitabevi

Metin üretmek hayata karşı tutum almaktır. Tutum alışlar bireyin özenle geliştirdiği dilsel seçkisinde somutlaşır. Seçki bireysel olsa da, kesişme ve etkileşimlerden bağımsız değildir, çünkü ne metin üreticisi ne de metin kendiyle sınırlıdır. Başkasının izleri var her ikisinde. Her metin kendinden önceki metinlerden beslenir ve sonraki metinleri beslemeyi umar. Bu yönüyle hem metin hem de metin üreticileri tarihsel kesintisizliğe hizmet eder.

» Düşünsel Yolculuklarım Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Bu kitapta yer alan metinler de hayata karşı birer tutum alış denemeleri olarak algılanabilir. Farklı dönemlerdeki; okumaların, anlamaların, anlamlandırmaların ve öncelemelerin birer yansıması niteliğindedir. Metinler, kültür bilimleriyle özdeşleştirilebilecek dil, kültür, eğitim ve etik gibi konulara hafifçe dokunuyor. Okuru bir düşünsel yolculuğa davet ediyor.

Metinler yirmi yılı aşkın bir yolculuğa tanıklık ediyor. Kişisel yetmezliklerime ve gelişimime ışık tutsun diye eski metinlere dokunmamaya özen gösterdim. İçtenlikle içimi dışavurdum. Sizlerle buluşmayı sabırla bekleyen bu metinler de, kendilerini birçok buluşma ve bulaşmalara borçludur. Bu kitabın oluşumunda emeğiyle öne çıkan Öğr. Gör. Yunus Emre Çekici’yi şükranla anmak isterim. Ayrıca dolaylı katkılarıyla beni ben yapan, bendeki başkalarına selam olsun!


Düşünsel Yolculuklarım


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Derviş'in Kavalı ve Felsefe Dersleri

» Düşünsel Yolculuklarım Kitabını Beğendiyseniz
» Düşünsel Yolculuklarım Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?