En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

50 Felsefe Klasiği
Tom Butler-Bowdon
Pegasus Yayınları

Düşünmek, varolmak, eylemde bulunmak, görmek

Aristoteles’ten Wittgenstein’a 50 Felsefe Klasiği, “disiplinlerin ustası”nın harika bir eseridir. Bu kitabın amacı aydınlatmak, açıklamak, insan varoluşunun özünde bulunan bazı temel soruları ortaya koymak ve onlara cevap vermektir. İçinde ünlü metinler hakkında analizler, filozofların biyografileri, kitaplarının özetleri ve bu kitaplardan alıntılar yer almaktadır. Kapsamlı “özetler” ve filozofların sistemlerini en iyi ifade eden alıntılar, tarihin akışını değiştiren ve bugün bile aklımızı kurcalayan görüşlere dair mükemmel bir bakış açısı sunmaktadır.

Hayatın anlamını ve insanın evrendeki konumunu keşfedin:

Hannah Arendt, Henri Bergson, Ralph Waldo Emerson, G. W. F. Hegel, Martin Heidegger, Gottfried Leibniz, Søren Kierkegaard, Blaise Pascal, Bertrand Russell, Jean-Paul Sartre, Arthur Schopenhauer, Baruch Spinoza

» 50 Felsefe Klasiği Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Büyük ahlak ve siyaset filozoflarının öğretileri doğrultusunda davranın ve yaşayın:

Jeremy Bentham, Cicero, Konfüçyüs, Epikür, Immanuel Kant, Machiavelli, John Stuart Mill, Iris Murdoch, Nietzsche, John Rawls, Jean-Jacques Rousseau

Hakikati algılayın ve daha akıllıca düşünün:

Aristoteles, Jean Baudrillard, Simon de Beauvoir, Descartes, Michel Foucault, Herakleitos,  David Hume, William James • Thomas Kuhn, John Locke, Marshall McLuhan, Platon, Karl Popper, Ludwig Wittgenstein

Önde gelen çağdaş düşünürlerin ufuk açıcı eserleriyle içgörüler kazanın:

Julian Baggini, Noam Chomsky, Harry Frankfurt, Sam Harris, Daniel Kahneman, Saul Kripke, Michael Sandel, Peter Singer, Nassim Nicholas Taleb, Slavoj Žižek

“Bu kitap, Antik Çağ’dan günümüze kadar olan elli önemli filozofun görüşlerini olağanüstü bir derinlikle fakat kısa, basit bir şekilde açıklıyor ve tartışıyor. Felsefe kapsamında karmaşık ve önemli meseleler herkes için anlaşılır halde ele alınmış. Oldukça keyif veren ve öğretici bir kitap.”

– Prof. Dr. C. L. Ten

“50 Felsefe Klasiği inanılmaz ölçüde geniş bir kapsamı olan ve olabilecek en açık şekilde yapılmış bir inceleme. Kitapta doğru bilgi, kavraması kolay bağlam analizi ve düşünürlerin biyografileri arasında tam bir denge kurulmuş.”

İlginizi çekebilir:  Ahlaklı Olmak ve İnsanın Esenliği Üzerine Görüşler

– Dr. Phil Oliver

2000 yıldan daha uzun bir süredir felsefe, insan olmayı deneyimlemede ve gerçekliğin hakiki doğasını anlamada en etkili kılavuzumuz olmuştur.

Antik Çağ filozofları Aristoteles, Platon, Epikür, Konfüçyüs, Cicero, Herakleitos’tan 17. yüzyıl rasyonalistleri Descartes, Leibniz, Spinoza’ya ve 20. yüzyılın önde gelen isimlerinden Jean-Paul Sartre, Jean Baudrillard ve Simone de Beauvoir’dan çağdaş düşünürler Michael Sandel, Peter Singer ve Slavoj Žižek’e uzanan bir listeyi içeren 50 Felsefe Klasiği’nde, disiplinlere yön veren ve gerçek dünya üzerinde de önemli etkileri olan kilit eserler yer alır. Bu kitabın size katacakları:

• Aristoteles ve Kant’tan mutlu olmanın formülleri
• Epikür ve Iris Murdoch’tan iyi bir yaşamın sırları
• Chomsky ve Machiavelli’den iktidarın gücü
• Hume ve Leibniz’e göre özgür irade ve benlik neden bir illüzyondur
• Foucault ve Kuhn’un ortaya koyduğu gibi bilim nasıl bir kültürel yaratımdır 
• Wittgenstein ve Kripke’nin işaret ettiği dilin sınırları
• Platon ve Rawls’un tasarladığı gibi adil bir toplum nasıl olur
• Hegel ve Heidegger’den hayatın anlamı ve insanın çabası

Felsefe artık üniversite duvarlarıyla sınırlandırılmamalıdır. 50 Felsefe Klasiği de açık fikirli olmamız ve düşünebilmeyi öğrenmemiz için felsefenin ne kadar güçlü bir araç olacağını her kesimden okura göstermeyi amaçlar. Düşünmek, varolmak, eylemde bulunmak, görmek gibi büyük sorular karşısında ister büyülenmiş ister gözünüz korkmuş olsun elinizdeki bu kitap insanlığın en olağanüstü dimağlarının düşünce dünyalarına ve onların iz bırakmış eserlerine mükemmel bir giriş niteliğindedir.


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Bilimsel Yöntem Tartışmaları Bağlamında Bilim Felsefesi

» 50 Felsefe Klasiği Kitabını Beğendiyseniz
» 50 Felsefe Klasiği Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?