En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Andrej Bielow: Keman

Efdal Altun: Viyola
Alexander Rudin: Viyolonsel
İris Şentürker: Piyano

Ludwig van Beethoven
Viyolonsel Sonatı No. 2 Sol minör, op. 5/2

Piyanolu Dörtlü No. 3 Do Majör, WoO 36

Robert Schumann
Keman Sonatı No. 2 Re minör, op. 121

Piyanolu Dörtlü Do minör, WoO 32

Arayla 135’ sürer.

Konser öncesinde Alexander Rudin’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü sunulacaktır.

KONSERE DOĞRU
19.00-19.30 Balo Salonu
Feyzi Erçin’in “Edebiyata İlham Veren Beethoven: Müziğin Kelimeye Dönüşmesi” başlıklı konuşması

* Türkçe

Alexander Rudin dünyaca ünlü bir viyolonselci, dünyaca ünlü bir şef, piyanist, klavsenci, profesör… Oda müziği eserlerini orkestra için düzenliyor, benzersiz temalı programlar hazırlıyor. Müzikseverler Dvořák’ın 1. Viyolonsel Konçertosu’nu orkestra eşliğiyle ve Çaykovski’nin Rococo Teması Üzerine Çeşitlemeler’i ile Pezzo capriccioso’sunun orijinal versiyonlarını onun araştırmaları sayesinde dinleyebiliyorlar.

“Rudin her zaman nefes kesici, dinamik, ifadeli ve kusursuz güzellikte.” Strad

Rus ekolünün önde gelen temsilcilerinden Alexander Rudin’in sanatsal yaklaşımı gücünü, müzikal metin ile dikkatli ve duyarlı bir ilişki içindeki tümüyle doğal yorumundan alıyor. Geleneksel akademik tarzda eğitim almış olmasına rağmen, erken dönem müziğinde otantik yorumlara yönelen Rudin, Romantik dönemi geleneksel tarzda seslendirirken Barok ve Klasik dönem eserlerinde aslına uygun icralar sunuyor. Dört yüzyılı kapsayan repertuvarı içinde ayrı önem verdiği çağdaş bestecilerin eserlerinin dünya ve Rusya prömiyerlerini gerçekleştiriyor. Londra Kraliyet Filarmoni, Viyana Senfoni, Bavyera Devlet Operası, Danimarka Ulusal Radyo Senfoni, Rus Ulusal Orkestrası dahil pek çok orkestrayı yöneten Rudin, 1988’den bu yana Musica Viva Oda Orkestrası’nın, son 10 yıldır da Moskova’daki Dedication Uluslararası Müzik Festivali’nin sanat yönetmeni.

Alexander Rudin bu konserde daha önce de etkileyici işbirliklerine imza attığı kemancı Andrej Bielow ve piyanist İris Şentürker’in yanı sıra viyolacı Efdal Altun ile bir araya geliyor. Solist olarak yoğun bir kariyer sürdüren Ukraynalı kemancı Andrej Bielow, aynı zamanda tutkuyla bağlı olduğu oda müziği alanında Gidon Kremer, Yuri Bashmet, Adrian Brendel gibi sanatçılarla çalışıyor. Avrupa genelinde ve Pakistan’dan Japonya’ya uzanan bir coğrafyada konserler veren İris Şentürker, bir yandan da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde geleceğin başarılı piyanistlerini yetiştiriyor. Viyolacı Efdal Altun ise üyesi olduğu Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet ile yurtiçi ve dışında önemli salonlara ve festivallere konuk oluyor.Alexander Rudin’e İstanbul Müzik Festivali Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü sunacağımız bu özel akşam, Beethoven ve Schumann’ın eserleriyle bir oda müziği ziyafetine dönüşecek.

İlginizi çekebilir:  Tolga Çevik - Tolgshow (Etkinlik)

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register