En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Sevdalı Bulut oyunu, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde sizlerle…

“Bu bahçede çiçekleri koparamayacak,ağaçları kesemeyeceksin.

‘Masal dinlemek okumaktan iyidir.’

Başlayalım anlatmaya, Ney ülkesindeyiz. Dervişin üflediği neyin deliklerinden fırlayan Kara Seyfi, kötülükler peşindedir. Yüreği iyiliklere dolu Ayşe’nin bahçesini ele geçirmek için her tür kurnazlığı ve kötülü deneyecek, türlü oyun düzen yapacaktır. Kötü kalpli Kara Seyfi“ O da benim bu da benim, her şey benim!

Malımın mülkümün orta yerinde kara bir diken gibi duruyor çiçekler, nasıl olsa kökünü kazıyacağım bu kuruyası bahçenin!“ diyerek böbürlene böbürlene atının üstünde dolanıp durmaktadır. Ayşe “Çiçeklerimi koparamayacak ağaçlarımı kesemeyeceksin, bahçemi ne size ne de başkasına satıcı değilim kaçtır söylüyorum.“ der. Sevgiyle emekle var ettiği bahçesini Kara Seyfi’den korumak için elinden geleni yapmaktadır.

Tavşan ve güvercin de bahçenin güzelliklerini korumak için Ayşe Kıza yardım etmektedir. Fakat zalim Kara Seyfi boş durmamaktadır. 

Bu arada gökyüzünde salına salına dolanan bir bulut, güzeller güzeli Ayşe’yi görür, görür görmez de sevdalanır ona. Ayşe bir öpücük yollar gökyüzüne kocaman bir kalp olur bulut. O andan sonra Ayşe’den hiç ayrılmaz ta ki kötü kalpli Kara Seyfi’nin sinsiliklerle kuraklaştırdığı Ayşe’nin güzelim bahçesine yağmur yağdırıp can suyu olana kadar… 

Ama hiçbir yere gitmez, içtiğimiz suda,yediğimiz yemişte, toprakta her yerdedir Bulut. Kaldır kafanı bak, bak gökyüzüne, bak Sevdalı Bulut sana gülümsüyor.

Bir varmış bir yokmuş…”

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  AYDİLGE (Etkinlik)

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir