En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Balenin Mücevherleri TİM Show Center’da…

Rus balesinin en seçkin bale tiyatrolarından Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, ölümsüz eser “Kuğu Gölü” ile 4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde kültür ve sabatın merkezi TİM Show Center’da…

Her yıl olduğu gibi bu sene de İstanbullu baleseverler, kültür ve sanatın merkezi TİM Show Center’da buluşuyor. Dünyaca ünlü topluluk Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, 4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde P.I. Çaykovski’nin ölümsüz eseri Kuğu Gölü ile İstanbul seyircisinin karşısında olacak. 

Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, klasik baleye getirdiği yenilikler, kullanılan olağandışı bale formları, farklı dans teknikleri ve zengin repertuvarıyla kısa zamanda dünyanın en çok tanınan bale tiyatrolarından biri haline geldi. 

Topluluk, 2015 yılında, Rusya ve Fransa’da yaptığı gösterilerle adını duyurmaya başladı. Uluslararası bale yarışmalarında birinci gelen Anton Ploom, Anastasia Lomachenkova, Svetlana Bednenko, Olesya Gapiyenko, Alexander Omar, Yuri Kalinin gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı.

2016 yılında ise kalıcı bir ekip kuruldu ve “Kuğu Gölü”, “Uyuyan Güzel”, “Fındıkkıran”, “Giselle” ve bunun gibi bir çok klasik repertuvarın önemli eserleri The Hermitage Museums Theater, The Alexandrinsky Theater, The Bolshoi Drama Theater gibi  St.Petersburg’un en güzel sahnelerinde yer aldı. 

Temaları ifade ediş biçimi, mükemmel tekniği ve baş balerinlerin büyüleyici performanslarıyla Avrupalı, Amerikalı ve Rus eleştirmenlerin ilgi odağında yer alan Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu bugüne kadar Rusya’da birçok şehirde ve dünya çapında birçok ülkede sahne aldı. 4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde ise TİM Show Center’da baleseverleri büyülemeye hazırlanıyor.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Amadeus (Etkinlik)