En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Bar Psikoloğu, Bahane Kültür Salon’da sizlerle…

“Bar Psikoloğu, gerçek ve girişimci bir psikoloğun psikoloji-psikoterapi klişelerini konu aldığı bir psikoloji talk show’udur. İlk perdede sıklıkla sorulan ve merak edilen konuları tiyatral, keyifli ve yalın bir dille anlatan psikoloğumuz, ikinci perdede sizlerden gelen sorulara bilimsel bulgular aracılığıyla ve kendi süzgecinden geçirdikten sonra cevaplar vererek interaktif bir muhabbet ortamı sunuyor.

5 yıldır 43 şehirde sürekli bir turne halinde olan Bar Psikoloğu, ‘Madem bize gelmiyorsunuz, ben size gelirim’ düşüncesiyle başlattığı, dünyada ilk kez gerçekleştirilen ve bir sosyal girişimcilik olarak değerlendirilebilecek bu format aracılığıyla, ülkemizde ruh sağlığı ile ilgili yanlış ve eksik bilinenleri anlatarak ‘önleyici ve koruyucu psikoloji’ alanına katkı sunmaya çalışıyor.  Bar muhabbeti tadında psikoloji konuşmak isteyen herkese açık olan bu gösteriye katılanlara sertifika verilmediğini, amacın iyileştirmekten ya da yetkinlik sağlamaktan ziyade muhabbet olduğunu özellikle vurgulamak isteriz.

İkinci perdede ise seyirciyi bambaşka bir deneyim bekliyor. Bir yandan seyircinin merakını gidermek adına sorular cevaplanırken, bir yandan da Replayback Tiyatro ekibiyle sahnede duygular ‘can’ buluyor. Playback Tiyatro seyircinin kendi yaşamından aktardığı anıların ‘anda’ görülmesine olanak sağlayan ve sahneyi harekete geçirmesi adına seyirciyi senarist pozisyonuna oturtan özgün bir doğaçlama tiyatro tekniğidir. Yaşamış olduğu anları ya da hissettiklerini paylaşan seyirci, anlatmış olduğu o anı izleme şansı buluyor.  Bu iki benzersiz işin birlikteliğini deneyimlemek ve kulaklarına kar suyu kaçırmak isteyen herkesi bekleriz.”

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  MSA - El Yapımı Makarnalar - Yılbaşı Özel (Etkinlik)