En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


‘’Müziğin Esrarengiz Yolculuğu’’

Otto Barok, 17 Mart Çarşamba 18.00 Kadıköy/All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşuyor.

Rönesans döneminin başından, Barok dönemin sonuna kadar uzanan süreçte bestelenmiş opera şarkıları, İrlanda/İskoçya/İspanya/İngiltere gibi müzik kültürü oldukça köklü medeniyetlerin antik formdaki müzikleri ile dinleyicileri ‘’Müziğin Esrarengiz Yolculuğu’’na çıkaracak. Kontrtenor Kaan BULDULAR ve soprano Cansu BAŞ solist olarak konuk olacaklar. Topluluğun şefliğini keman/çello sanatçısı Orhan AVCI gerçekleştiriyor.

OTTO BAROK topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da keman/çello sanatçısı ve orkestra şefi Orhan AVCI önderliğinde kuruldu.

Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra teorbo, viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.

Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.

OTTO BAROK,  kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur.  Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

Orhan AVCI,  keman / çello
Kaan BULDULAR,  kontrtenor
Cansu BAŞ,  soprano
Berkay ÇERMİK,  gitar
Hüseyin VAR,  perküsyon
Aslı Rüzgar ÇERMİK, gamba / flüt
Dide KELEŞOĞLU, arp
Semi DİNÇER, flüt

Program

Genel Sanat Yönetmeni  Orhan AVCI

İlginizi çekebilir:  MSA- Cheesecakeler (Etkinlik)

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir