En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 


Kadıköy / All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşacak olan Otto Barok bu konser programında; Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerin seçkin eserlerine yer verecek. Prestijli festival ve konserlerde yer alan eğitmen, soprano Çiğdem Aladağ ve araştırmacı, ödüllü keman sanatçısı Hakan Özaytekin solist olarak konuk olacak. Topluluğun şefliğini, keman sanatçısı Orhan Avcı gerçekleştiriyor.

Otto Barok topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi Orhan Avcı önderliğinde kuruldu.

Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra teorbo, viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.

Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.
Otto Barok, kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur.  Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

İlginizi çekebilir:  KIRIK BOYNUZUN HİKÂYESİ (Etkinlik)

Hakan Özaytekin, (solist) keman
Çiğdem Aladağ, (solist) soprano
Orhan Avcı, keman / şef
Bilge Surlu, keman
Öykü Koçoğlu, viyola
Bike Öner, çello
Aydın Balpınar, kontrbas

Genel Sanat Yönetmeni Orhan Avcı

Program
J. P. RAMEAU   ‘’Polonaise’’   
G. TARTINI   ‘’Keman Konçertosu’’   
J. P. RAMEAU   ‘’Les Sauvages’’   
A. VIVALDI   ‘’In furore iustissimae irea’’
W. A. MOZART   ‘’Divertimento’’
J. B. LULLY   ‘’Prologue – Psyche’’   
G. F. HANDEL   ‘’Se pieta di me non senti’’   
J. B. LULLY   ‘’Ouverture’’   
J. P. RAMEAU   ‘’Air de la Folie’’   
A. VIVALDI   ‘’Alla Rustica’’

Kaynak

Listeme Ekle()

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir