En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Elim Chan: Şef

Vikingur Ólafsson: Piyano

Robert Schumann
Piyano Konçertosu La minör, op. 54

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Senfoni No. 3 La minör, op. 56, “İskoç”

Arayla 105’ sürer. 

2019 Gramophone Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Sanatçısı seçilen Vikingur Ólafsson, yıldız kadın şef Elim Chan yönetimindeki Berlin Konzerthaus Orkestrası ile festivale görkemli bir kapanış yapıyor.

“İzlanda’nın Glenn Gould’u” New York Times
“Volkanik bir mizaca, büyük virtüözlüğe sahip ve zorlukları seviyor” Le Monde

Eleştirmenlerin yorumlarının netliğini ve incelikli ifadesinin güzelliğini övdükleri Ólafsson, Gramophone dergisinin “Tanıdık bir şeyi tümüyle kendinin gibi hissettiriyor ve sizi başka hiçbir yorumun mümkün görünmediği bir dünyaya çekiyor.” şeklinde değerlendirdiği fevkalade özgünlüğü ve müzikal ikna gücüyle son yıllarda müzik dünyasında fırtına gibi esiyor. Gramophone zaferi, Vikingur Ólafsson’un Johann Sebastian Bach albümü ile 2019 boyunca İzlanda Müzik Ödülleri Yılın İcracısı ve Yılın Albümü, BBC Music Magazine Ödülleri En İyi Enstrümantal Albüm ve Yılın Albümü, Opus Klasik En İyi Solo Resital ödülleriyle kazandığı müthiş başarıyı taçlandırdı. Sanatçı 2019/20 sezonunda Berlin Konzerthaus Yerleşik Sanatçısı olarak 11 farklı proje ile 14 konser veriyor; Christoph Eschenbach yönetiminde Berlin Konzerthaus Orkestrası ile çalıyor. Sezonun diğer etkinlikleri arasında Hollanda Radyo Filarmoni, Finlandiya Radyo Orkestrası, Hallé Orkestrası, Hong Kong Filarmoni, Bergen Filarmoni, San Diego Senfoni, İzlanda Senfoni eşliğinde konserleri, Viyana Konzerthaus ve Luzern Festivali’nde resitalleri ile Japonya turnesi göze çarpıyor. Ólafsson ayrıca John Adams’ın 2. Piyano Konçertosu’nun dünya prömiyerini Fransa Radyo Filarmoni Orkestrası ile bestecisinin yönetiminde gerçekleştiriyor.

Yeni konser formatları, sıradışı ve heyecan verici projelerle dinleyicilerine sürekli ilham veren Berlin Konzerthaus Orkestrası, sezonluk 12.000 abonesiyle Avrupa’nın en büyük düzenli dinleyici kitlelerinden birine sahip. 1952’de Berlin Senfoni Orkestrası adıyla kurulan ve 2006’da bugünkü adını alan topluluk, Kurt Sanderling, Iván Fischer gibi isimlerin ardından bu sezon itibariyle Christoph Eschenbach’ın daimi şefliğinde uluslararası ününü pekiştiriyor. Bu konserde orkestrayı yönetecek Elim Chan, dramatiklik ve yumuşaklığı, gücü ve zarafeti benzersiz biçimde birleştirdiği yorumlarıyla dünyanın dört bir yanında hayran kitlesini her geçen gün artırıyor.

İlginizi çekebilir:  Minik Eller Pizza Pişiriyor (Etkinlik)

Zamanının müzik dilinde devrim yapan piyano eserleri yaratan Schumann’ın Romantik dönemin en seçkin piyanistlerinden biri kabul edilen eşi Clara Schumann’ın virtüözlüğünü düşünerek bestelediği La minör Piyano Konçertosu ve Mendelssohn’un senfoni türündeki en görkemli eseri olan, 1829 yazında ziyaret ettiği Edinburgh’da İskoç resimleri, tarihi eserleri ve doğa manzaralarından ilham alarak bestelediği 3. Senfoni’si ile 48. İstanbul Müzik Festivali kapanırken sizlere bir sonraki festivale kadar aklınızdan ve ruhunuzdan silinmeyecek bir müzik ziyafeti sunuyor!

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

Kategoriler: Etkinlikler

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir