En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Sakura  Mevsiminde Zarif Ruhlar Ülkesi Japonya ve Kyoto Sanal Şehir Turu, online platformda!

Kiraz Çiçekleri Mevsiminin güzelliğiyle Japonya’nın tarihini, kültürünü ve Kyoto’yu Atilla Tuna ile keşfe çıkmaya hazır olun.

Doğanın âdeta görkemli bir sanat eserine dönüştüğü ilkbahar vakti Japonya’da “Sakura” zamanı, yani kiraz çiçeklerinin açtığı mevsimdir. Eşine ender rastlanır güzellikteki bu manzarayı görmek için dünyanın dört bir köşesinden insanlar, Japonya’ya akar ve ülkenin kiraz çiçekleri ile zarif bir gelin gibi süslenmesini hayranlıkla izler. Sadakatle bağlı oldukları asil gelenekler, köklü kültürlerinin otantik atmosferi ve özgün mimari örnekler de eklendiğinde Japonya’nın anlamı kat be kat artar. Japonya’ya özgü değerlerden biri de Geyşa kültürüdür. Geyşa sanılanın aksine sadece erkeklere en iyi şekilde hizmet etmek üzere eğitilmiş, onlara şarkı söyleyen, dans edip sohbet eden, yemek yemede hizmet edip sonrasında kart benzeri oyun oynayan bayan hizmetlilerdir. Eğitimleri daha çocuk yaşta başlayıp, 18-20’li yaşlarda özel bir tören ile Geyşa olan bu kadınların Geyşa öncesi çıraklık dönemlerine Maiko denir. İyi bir Geyşa 40- 50 yaşında bile olsa erkeklere hizmet vermeye devam eder, takdir görür, talep görür. Bu gelenekle birlikte Japonya’nın tarihini, kültürünü öğreniyor, Kyoto şehrinde sanal geziye çıkıyoruz. 

Konuşmacı: Profesyonel Turist Rehberi, Sanat Tarihçi Atilla Tuna

Bu Sanal Geziye Neden Katılmalısın?
● Japonya’nın  tarihini, kültürünü  bir çırpıda öğreniyorsun, Kyoto’da  sanal şehir turu yapıyorsun.

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Bu Sanal Gezide Neler Öğreneceksin?
● Japonya’nın tarihi ve kültürü
● Geyşa Geleneği
● Kyoto  sanal şehir gezisi 
● Kiyomuzu-dera Tapınağı
● Kinkakuji Tapınağı(dışardan), 
● Gion Bölgesi
● Filozof Rotası
● Japon Yemek Kültürü

Sanal Gezilerimiz Hakkında Genel Bilgilendirme
● Bu sanal şehir turu bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
● Sanal şehir turları profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
● Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
● Sanal şehir turu sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
● Sanal şehir turu 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
● Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
● Sanal şehir turumuzda katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
● Sanal şehir turuna katılmak için online olarak ya da misafir danışmanından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
● Kaydınızla birlikte ödeme yapmanız gerekmektedir
● Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
● Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
● Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
● Sanal şehir turunun süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır

İlginizi çekebilir:  Ayna (Etkinlik)

Gezi Program Akışı
● Japonya’nın tarihi ve kültürü
● Geyşa Geleneği
● Kyoto  sanal şehir gezisi 
● Kiyomuzu-dera Tapınağı
● Kinkakuji Tapınağı(dışardan), 
● Gion Bölgesi
● Filozof Rotası
● Japon Yemek Kültürü

KONUŞMACI
Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA

Üsküp [Makedonya) ‘da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’ nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde devam etti. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde profesyonel turist rehberidir. 1997 yılında Antonina Turizm. 2008’de Istanbul Walks ve 2017 yılında da Tehran Daily Tours olmak üzere turizm faaliyetlerinde bulunan üç ayrı seyahat acentesini kurmuş ve halen bu şirketlerin Genel Müdürlüklerini yapmaktadır. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasını korumak için 2002 yılında kurulan Şehristanbul Derneği’nin kurucu başkanıdır. TÜRSAB Boğaz BYK [2003-2005] üyeliği yapmıştır. ll.. ve 15. Galata Şenliği’nin ve 1. Uluslararası Galata Festivali “Galata Fest” in direktörlüğünü yapmıştır. İstanbul Balık Festivali’nin festival direktörüdür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu [2003-2004] üyeliği yapmıştır. Turizme yeni bakış açıları getiren Nostaljik Dolmuş. Hazine Avı. Kutu Avı gibi projeleri hayata geçirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Rumeli Yöneticiler ve İşadamları Derneği [RUYİAD], Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu başkanıdır. “Bursa Yeni Kaplıca – Bursa’da Yeni Kaplıca Hamamı” başlıklı bilimsel bir kitabı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 128 ülkeye seyahat etmiş ve 90 ülkede yerel rehber olmaksızın rehberlik yapabilmektedir.Cumhuriyet, Söz, Radikal Seyahat, Hürriyet Seyahat gibi Türkiye’nin en prestijli gazete ve dergilerinde çeşitli makaleleri bulunmaktadır. IZ TV’de [Digiturk] 17 seyahat belgeseli hazırladı ve sundu. İstanbul’da günlük Nova Makedonija ve Birlik Makedonya gazetelerine muhabirlik yaptı.Sibel Tuna ile evli ve Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuk babasıdır.

İlginizi çekebilir:  Prof Pi Show (Etkinlik)

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register