En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Jam Session: Islandman / Önce: Ikaru 28 Mart’ta Salon İKSV’de!

kim?
İstanbullu müzisyen ve prodüktör Tolga Böyük’ün bir hayal aleminin hikâyelerini besteleyen kurmaca bir karaktere büründüğü elektro-akustik üçlü İslandman; öncesinde Ankaralı electronica/downtempo ikilisi İkaru.

Ne yaptı?
Zamanın titreşimlerini müziklerine yedirerek yeni ve egzotik tınlar peşinde koşan Islandman için her sahne performansı ayrı bir keşif alanı. 2016’da Danimarkalı bağımsız plak şirketi Music for Dreams tarafından keşfedilen ve ‘Ağıt’ adlı EP’lerini yayımlayan topluluk, 2018’de ‘Rest in Space’ başlıklı ilk uzunçalarlarını yine aynı etiketle yayımladı. Aynı sene dünyanın en prestijli festivallerinden Montreaux Caz Festivali’nde deprem etkisi yaratan performanslarıyla “En İyi Çıkış Yapan Grup” ödülünü kazandı, ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da dikkatleri üzerine topladı. 2020 çıkışlı albümü ‘Kaybola’da dinleyiciyi şamanik ritimler arasında çok kültürlü bir yolculuğa çıkarıyor; Balkanlar, Anadolu, Afrika ve Uzak Doğu tınılarını kozmik elektroniklerle harmanlıyor. ‘Kaybola’yla Salon’da ilk kez kayboluyoruz.

Ikaru elektronik tınıları akustik enstrümanlarla birleştirerek downtempo, ambient ve saykedelik techno kıyılarında dolaşıyor. Kalıplara bağlı kalmadan müzik yapmayı tercih eden ikilinin müzikteki arayışının temelinde Aldous Huxley’nin “sessizlik ardından ifade edilemeyeni ifade edebilmek” sözü yatıyor. Konsere gelmeden önce Ikaru’nun geçtiğimiz yıl yayımlanan ilk EP’si ‘Enkidu’yu mutlaka dinleyin!

nasıl?

Sizi olduğunuz yerden alıp götürecek kozmik ritmler.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Temel Seviye Karma Astroloji Eğitimi (Etkinlik)