En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 


Jam Session: Brek & Elz and The Cult 20 Mart’ta Salon İKSV’de!

kim?

Yerli sahnemizin yaratıcı iki ismi Salon’da: İstanbullu prodüktör ve lo-fi müzisyeni Brek ve gotik-pop, dark-wave grubu Elz and the Cult.

Ne yaptı?

Brek, yatak odasına kapanıp, kendi kendine besteleyip kaydettiği ilk uzunçaları ‘TV Juice’u 2018 yazında çıkardı. Dream pop, synth pop, new wave ve krautrock sularında yüzen müziği, buğulu ve atmosferik olarak tanımlandı, büyük ilgi topladı.  ‘TV Juice’ ile hızını alamadı  marketlere düşen ikinci albümü ‘Mikrodalga Sörfü’yle büyük bir şaşkınlık, hayranlık ve heyecan dalgasına sebep oldu, son albümü ÖLÜPOP ise heyecanımızı ve Brek’in yaşatmak istediği duyguları ikiye katladı. Bir demeçte söylediği gibi ‘geceleyin gül bahçesini görmek’ istiyorsanız Brek’i ve sahne şovunu deneyimlemek üzere Salon’a davetlisiniz.

Elz and the Cult 2017 başlarında new-wave esintili teklisi ‘I Did This to Myself’ ile yurtiçi ve yurtdışında hatrı sayılır birçok mecranın dikkatini çekmeyi başardı. Ardından ‘Polycephaly’ adlı ilk stüdyo albümünü yayımladı. Bu albümle iki farklı kategoride Akademia Müzik Ödülü kazandı ve adayları arasında Sam Smith, Diane Warren gibi sanatçılar da olan Hollywood Music In Media Ödülleri’nde de aynı sene aday gösterildi. Canlı performansları kulaktan kulağa yayılan ekip, Bewitched as Dark ve Kutay Soyocak’ın da konuk sanatçı olarak yer aldığı ikinci stüdyo albümü PSYCHODRAMA’yı geçtiğimiz yıl yayımladı, albüm lansman konseri Salon’da unutulmaz bir geceye imza attı. Darkwave’i iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu performansı kaçırmayın.

İlginizi çekebilir:  Çirkin Ördek Yavrusu

nasıl?

Synthwave’den post-punk’a, lo-fi’dan darkwave’e uzanan bir ziyafet

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()