En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Hakan Şensoyşef
Dmitry Shishkinpiyano

Program:
F. Chopin (1810-1849) Piyano Konçertosu No. 1
L. v. Beethoven (1770-1827)  Senfoni No. 1

Hakan Şensoy
İstanbul’da doğan sanatçı, keman eğitimine Prof. Ayhan Turan gözetiminde “Hızlı Eğitim Özel Keman Birimi”nde başladı. 1984 yılında verdiği ilk resitalinden bu yana İtalya, Arnavutluk, İsviçre, İngiltere, Fransa, Bulgaristan, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Romanya, Çin, Japonya, Finlandiya, Yunanistan, Letonya, Azerbaycan, Estonya, Hollanda, Singapur, İsveç, İngiltere, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Bosna-Hersek, Almanya, Rusya, Venezuela, Meksika, Çek Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’deki dünyaca önemli konser salonlarında (New York Carnegie Hall, Lincoln Center – Paris Louvre Auditorium, Milano Sala Verdi) pek çok orkestra konserine solist ve şef olarak katıldı ve resitaller verdi.

1985 yılında İstanbul Filarmoni Derneği’nden “Yılın En Başarılı Genç Sanatçısı” ve aynı yıl İTÜ Rektörü elinden “Sanat Dalında Üstün Başarı” ödüllerini aldı.

237 yıllık tarihinde Milano Teatro alla Scala’da sahneye çıkan ilk ve tek Türk orkestra şefi olan sanatçı 2018-2019 sezonundan itibaren İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Genel Müzik Direktörlüğü görevine getirilmiştir.  Hakan Şensoy, halen İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesidir.

Detay için burayı tıklayınız

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Masterpiece Galata Heykel - At (Etkinlik)