En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


“Usta caz piyanisti İlham Gencer; 1961 yılında yayımlanan ve “ilk Türkçe sözlü pop parçası” unvanını almış olan “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş” eserini 58 yıl sonra yeniden seslendirdiği projesiyle, 4 Mart’ta konuğumuz oluyor!

İlk ve tek müzik eğitimini küçük yaşlarda annesinden alan Gencer, ilk bestesini 5 yaşındayken yazdı. 40’lı yıllarda piyano, klarnet ve vokalden oluşan triosu ile dönemin ilk yerli caz grubunu kuran usta sanatçı; 60’larda İstanbul Radyosu’nda hazırlamaya başladığı programını 14 yıl sürdürdü. Şişli’de açtığı “Çatı Kulübü”yle Ajda Pekkan, Cem Kara, Füsun Önal ve Emel Sayın gibi birçok sanatçıyı müzik dünyasına kazandıran Gencer, 95. yaşını kutladığı bugünlerde müzik hayatına devam ediyor.

Türk Pop müziğinin ilk Türkçe sözlü mihenk taşı olarak tarihte yerini alan “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş”; Bob Azzam’ın “C’est Ecrit Dans Le Ciel” (Alstone / Azzam / Tabet / Tabet) adlı eserine Fecri Ebcioğlu’nun yazdığı sözler ve İlham Gencer’in 1961’de yorumuyla hayat buldu. Gencer’in yeniden seslendirdiği parçanın 6 farklı versiyonunu içinde barındıran albüm plak formatında yeniden yayımlandı. Parçanın Y. Dağhan Baydur prodüktörlüğünde yapılan yeni kayıtlarında; Eylem Pelit ve Orkestrası ve destek vokallerde Sara Deniz Baydur, Ece Mumay, Y. Dağhan Baydur ve Paul Dwyer İlham Gencer’e eşlik ediyor.”

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Dialogue İn The Dark İstanbul (Etkinlik)

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir