En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


İki Bavul Dolusu oyunu, online olarak izleyicisiyle buluşuyor.

Oyun görselleri ve fragmanı için www.fabrikasanat.com ziyaret edebilirsiniz.

Birisinin ismi Salça, diğerinin Pırasa olan iki clown, arkadaşlık ve paylaşma olgusu üzerine kurulu sıcacık hikayeleriyle iki bavul dolusu kahkaha saçıyor.

Üç kamera ile çekilmiş ve ince ince kurgulanıp montajlanmış video kaydını izlerken ailece keyifli zaman geçirebilirsiniz. Nedim Buğral’ın yazdığı oyun, Devlet Tiyatrosu repertuarına girmiş, orada sahnelenmiş ve birçok uluslararası festivale katılmıştır.

Bir sirkteki gösteriye yetişmeye çalışırken istasyonda treni kaçıran iki kafadar clown, bir sonraki treni beklerken prova yapmaya karar verir. Salça’nın Pırasaya büyük bir hayranlığı vardır. Pırasa sahip olduğu popülerlik ve Salça’nın hayranlığı sonucunda biraz şımarmaya başlamıştır. Salça’nın çekingenliği ve Pırasa’nın böbürlenmeleri, aralarında birtakım sorunların çıkmasına neden olur. Çocukların da yardımıyla sorunlarını çözüp hayatlarının en güzel ve özel gösterisini hazırlamaları an meselesidir. 

Sosyal ilişkilerde, arkadaş çevresinde popüler olan çocuklar karşısında, diğer çocukların çoğu zaman bocaladığını görmekteyiz. Aynı şekilde bazı çocuklarımız da ailesinden, öğretmenlerinden veya kendi arkadaş çevresinden gördüğü aşırı ilgi nedeniyle, kendilerini diğer çocuklardan üstün görebilmektedir.

“Çocuklarımızın arkadaşlık ilişkilerinde dengeyi sağlayabilmeleri çok önemlidir. Herkesin bir diğerine göre aynı şekilde değerli olduğunu ve ne olursa olsun, sahip olunan farklı özelliklerle, birlikte hareket ederek başarı kazanmayı keşfetmeleri açısından “İki Bavul Dolusu” oyununun çocuklarımıza yol gösterici olacağını düşünüyorum. Basit ve eğlenceli anlatımı, çocuklarımızın rahatlıkla takip edebileceği olay örgüsü ile belki de kendi hayatlarından kesitler bulabilecekleri oyunun, çocuklarımıza çok şey katacağına inanıyorum.”  Uzm. Psikolog Şadıman BEGİK

Yazan: Nedim Buğral
Yönetmen: İnan Ambarkütük
Oynayanlar: Nedim Buğral, İnan Ambarkütük
Müzikler: Zafer Aslan
Kostüm/Aksesuar/Kukla: Pınar Akgüney 
Kurgu ve Montaj: İnan Ambarkütük

İlginizi çekebilir:  Masterpiece Galata Resim - Salıncakta Kız (Etkinlik)

3+ yaş

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir