En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Gagik Makichyan ve Natalia Sokolovskaya, Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras’ta sizlerle buluşuyor.

“Festivalimize Rusya’dan katılacak Gagik Makichyan ve Natalia Sokolovskaya Beethoven viyolonsel piyano sonatlarının yanı sıra klasik müziğin sevilen eserlerini seslendirecekler. Daha önce Rusya’nın Ulusal Filarmoni Orkestrasının viyolonselciliğini yapmış olan, izleyiciyle kurduğu güzel etkileşim ile bilinen Makichyan ve MozARTe, Nuova Coppa, María Herrero gibi uluslararası piyano yarışmalarında birincilik ödülüne layık görülen dünyaca ünlü piyanist Sokolovskaya bize 31 Ağustos’ta unutulmaz bir Beethoven gecesi yaşatacak. “

Natalia Sokolovskaya (piyano)
Rus piyanist ve besteci, müziksever bir ailede doğup, 3 yaşında piyano çalmaya ve kendi bestelerini yapmaya başladı.İlk sahne performansını, 2005 Aralık ayında Moskova Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’yla A. Levin’in şefliğinde solist olarak gerçekleştirdi. O günden bu yana aralarında CBCO, Sinfónica del Vallès, RTV Slovenya Filarmoni Orkestrası, St-Petersburg Klasik Senfoni Orkestrası, Kharkov, Yaroslavl, Astrakhan Filarmoni Orkestraları da bulunan birçok orkestrayla sahne aldı.2013’te Moskova Devlet Konservatuvarı’ndan, 2015’te Royal College of Music (London)’den piyanist ve besteci olarak mezun oldu. 2003’teki ilk solo piyano resitalinden sonra, Birleşik Krallık, Avustralya, Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Tayvan, Rusya ve Malta’da birçok resital verdi. Sokolovskaya, “MozARTe Piano Competition” (Almanya, 2015), “Nuova Coppa Piano Competition” (Osimo, 2015), “Ricardo Vines Competition” (İtalya, 2008) ve “Dudley Yamaha International Piano Competition” (Birleşik Krallık, 2014)’da birincilik ödülleri; Ferrol (2015) üçüncülük ödülü, “First German Piano Open Competition” (2016) özel ödülü, “Piano Loop Project” (Hırvatistan) festival ödülü gibi birçok ödülün sahibidir.

Gagik Makichyan (viyolonsel)
Moskova doğumlu Gagik Makichyan, 5 yaşında viyolonsel çalmaya başladı. Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Aleksey Seleznev’in sınıfından 2020 yılında mezun oldu. Moskova Devlet Filarmoni Akademisi tarafından Rusya çapında düzenlenen senfoni orkestrası müzisyenlerinin katıldığı yarışmadaki başarısı sonucu, 2018 yılında Rusya Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda çalmaya davet edildi.2019 yılından beri Vladimir Spivakov şefliğindeki NFOR orkestrasında çalmakta olan Makichyan; Rusya, Yunanistan, İtalya, Almanya, İspanya, Çin ve Ermenistan’ın seçkin sahnelerinde oda müziği ve solo performanslar sergilemiş, Vladimir Spivakov, Gennadiy Rozhdestvensky, Vladimir Yurovsky, Teodor Currentzis, Jean-Christophe Spinozi gibi önde gelen şeflerle çalışmış; “Musica Classica” (Yunanistan, 2011) ve “The 5th International Tatiana Gaidamovich Chamber Music Competition (Magnitogorsk, 2018) yarışmalarından birincilik ödülü almıştır.

İlginizi çekebilir:  Baroque Ensemble Transylvania (Etkinlik)

PROGRAM
L. Beethoven – Viyolonsel Piyano Sonatı No 3. La Majör/ Sonata for cello and piano No.3 in A major op.69

-ARA-
J. Rameau – Klavsen için Parçalar’dan Süit Sol majör/minör/  Suite in g major/minor from “Pieces de Clavecin”  Introduction
Les tricotets (rondeau)
L’indifferente
Menuets I & II
La poule
Les triolets
Les sauvages
L’enharmonique
L’egiptienne

E. Bloch – “Nigun”
M. Bruch – Kol nidrei, variations for cello and orchestra op. 47
S. Rachmaninov – “Oriental Dance” op. 2
G. Sollima – Lamentatio

Hakan Erdoğan Prodüksiyon tarafından düzenlenen festival; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sabancı Üniversitesi, Le Meridien İstanbul Etiler, ve Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi’nin tarafından desteklenmektedir.  Kapılar 19.00’da açılır, konserler 20.30’da başlar.

Vale hizmeti ücretlidir. İletişim: [email protected] 

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register