En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 


Elvan Omay ile Girişimci Gibi Düşünmek, 17 Mart’ta Ferko Signature Managed by Assembly’de sizlerle.

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

Girişimcilik günümüzün en popüler kavramlarından biri. Girişimcileri korkusuzca risk alan ve sadece orijinal fikirleri olan kişiler olarak görme eğilimindeyiz ancak, hepimiz çalışma yaşamında ya da özel hayatımızda bir girişimci gibi düşünmenin nimetlerinden faydalanabiliriz. Yeni fikirler üretmek, müşterilerimizin ya da odaklandığımız topluluğun gerçek ihtiyaçlarını anlamak ve son ürünü sürekli yeniden gözden geçirerek geliştirmek bunlardan bazılarıdır.

Bu atölyede:
Bir girişimci gibi düşünmek hakkında doğru zannedilen yanlışlara bakıyoruz,
Kilit “acı noktaları”nı nasıl tespit edip bunlara yönelik ürün ve servisleri nasıl oluşturacağımızı keşfediyoruz,
Potansiyel müşterilerimizin beklentilerini anlamak için iç-gözlem ve empatiden faydalanmayı çalışıyoruz,
Yeni fikir ve ürünler geliştirmede “ihtiyaçlar piramidi”nin tepesindeki ihtiyaçların rolünü keşfediyoruz,
Yeni iş fikirleri ve potansiyel keşif kanalları geliştirmek için birlikte çalışıyoruz. 

‘İyi fikirler bulmanın en iyi yolu çok fikir üretmek, sonra da kötülerini elemektir.’
— Linus Pauling

Profesyonel Atölyeler Hakkında
Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuz gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

İlginizi çekebilir:  39 Basamak (Etkinlik)

Atölye Lideri
Elvan Omay, İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1991’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme’yi bitirdi. On yıl dergilerde gazetecilik yaptı. Nokta, Aktüel ve Milliyet Dergi Grubu’nda muhabir ve editör olarak görev aldı. National Geographic Türkiye’nin yayın yönetmenliğini üç yıl yürüttü. Daha sonra kariyerine kurumsal iletişim ve pazarlama alanında devam etti. Efes Pilsen, Hürriyet, Shell Türkiye’de çalıştı. Kuruluş yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nin iletişim direktörlüğünü, ardından Bilgi Üniversitesi’nin PR direktörlüğünü üstlendi. Özyeğin Üniversitesi’nde Executive MBA’i bitirdi.

Bu süreçte ve hala en büyük tutkusu keyif, sosyal fayda ve öğrenmeyi buluşturan projeler, deneyimler, içerikler tasarlamak ve hayata geçirmek. Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son, Özyeğin Üniversitesi’nin Hayatının Oyunu gibi yenilikçi ve ödüllü inisiyatifleri geliştirdi. 2014’te Bilgi Üniversitesi bünyesinde The School of Life’ın İstanbul okulunu kurdu ve 2016’dan bu yana kendi firması L1 Engage ile bu yolculuğa devam ediyor.

Kaynak

Listeme Ekle()