En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Ders yöneticisi: Prof. Dr. Timuçin Oral 

Conatus Academy, Zoom üzerinden online etkileşimli ders.

http://www.conatusacademy.com

 

Etkinlik Hakkında

Modern insanın tuhaf bir özelliği var: Diline en çok doladığı sözcükler, genellikle en az bildikleri hakkında oluyor!

Bu çocuk tam bir psikopat! Eşim bu aralar depresif! Karşı komşum paronayak! Bizim ufaklık biraz hiperaktif! Sevgilim aşırı narsist!

Bütün bunlar ne anlama geliyor? Bu ifadelerin anlamları hakkında tam olarak ne biliyoruz? Peki ne kadar bilmemiz gerekiyor?

“Çaresizlik” ile “yetersiz bilgi” arasındaki ilişkiye odaklanmak amacındaki bu ders, ilkinin çoğu zaman yanılgı, ikincisinin ise geliştirilebilir olduğunu kavramamızı amaçlıyor. Bunu gerçekleştirmek üzere, genel olarak psikiyatri, özellikle de psikopatolojinin bazı yerleşik kavram, yaklaşım ve tanı süreçleri hakkında temel ve özlü bir bilgi birikimi geliştirmemize katkıda bulunmak istiyor.

Toplam dört oturumluk ders katılımcılardan şu iki kazanımı geliştirmelerini umuyor: 1. Kendimiz hakkında belli düzeyde “içgörü” geliştirebilmek üzere yeterli, güvenilir ve güncel bir bilgi birikiminin önemini kavramak. 2. Bu türden bir içgörüden hepten yoksun olanlarla ilişkimizde daha gerçekçi olabilmek üzere hazırlanmak.

Her iki kazanımın da garanti değil, olası olduğunu, gerçekleşmesinin de katılımcıların içten bir arzu göstermesine bağlı olduğunu anımsatarak… Her yaştan yetişkini bu önemli derse davet ederiz. 

Etkinlik Yöneticisi

Prof. Dr. Timuçin Oral,

1984 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, Artvin’in Şavşat ve Arhavi ilçelerinde pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 1986 yılında ihtisasa başladığı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 1990 yılında Psikiyatri Uzmanı, 1995 yılında Doçent olmuş, 2003 yılında Raşit Tahsin Duygudurum Merkezini kurmuş, 2005-2008 yılları arasında klinik şefi olarak çalışmıştır. Emekli olduğu 2009 yılına kadar Raşit Tahsin Duygudurum Merkezi sorumluluğunu yürütmüştür.

İlginizi çekebilir:  Grup Gündoğarken & Altuğ Yücel ile "Bazen Olur Öyle" (Etkinlik)

2000-2004 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Tıp ve Dişhekimliği Fakültelerinde sözleşmeli öğretim üyesi, 2009-2015 yılları arasında da İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünde kadrolu öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Aynı yıllarda Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programında da Psikofarmakoloji Dersleri vermiş olup 2013 yılında Profesör ünvanı almıştır.

İstanbul Tabip Odası Onur Kurulunda bir dönem üyelik, kurucu üyelerinden olduğu Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) Merkez Yönetim Kurulunda iki dönem, Merkez Denetim Kurulunda bir dönem üyelik ve TPD İstanbul Şube Başkanlığı yapmıştır. 2009-2012 döneminde TPD Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulu Başkanı ve 2010-2014 dönemi Yeterlik Yürütme Kurulu başkan yardımcısı olarak çalışmış, 2016-2018 yılları arasında TPD Genel Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca, Bipolar Bozukluklar ve Uluslararası Bipolar Bozukluklar Derneği (ISBD) üyesidir ve 2012-2014 yıllarında ISBD Board of Counselors Avrupa Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Yüzün üzerinde kongre bildirisi ve makalesi, sekiz kitap bölümü ve editörlüğünü yaptığı iki monograf serisi, üç kitap ve eş yazarı olduğu Araştırma ve Klinik Uygulamada Biyolojik Psikiyatri- Duygudurum Bozuklukları adlı bir de kitabı bulunmaktadır.

Harvard Review of Psychiatry dergisinin Türkçe yayın editörlüğü yapmıştır. Yirminin üzerinde uzmanlık tezi, otuzun üzerinde yüksek lisans projesi yönetmiştir ve 2002-2011 yılları arasında çalıştığı ekiple birlikte ödüle değer bulunan yedi çalışması bulunmaktadır.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register