En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

David Orlowskyklarnet  
Cristiano Gualcokeman  
Paolo Andreolikeman
Simone Gramagliaviyola  
Giovanni Scaglioneviyolonsel

Program:
W. A. MozartKlarnet Beşlisi La Majör, K. 581
J. BrahmsKlarnet Beşlisi si minör, Op. 115

Quartetto di Cremona

“İtalya’da ve dünyada oda müziğini teşvik eden müzisyenler. Quartetto di Cremona’ya ve yaptıkları her şeye çok hayranım.”
Ilaria Borletti Buitoni (BBT Başkanı) | Mart 2019

Ein Wunder! (Bir harika!)”
Der neue Merker | Temmuz 2019

“Burada beklenmedik bir vurgu, orada sıra dışı bir ifade anı; Cremona Quartet öngörülemez, ancak bu Schubert Oda başyapıtı asla beklendik değildir. Her iki eserin de derin güzelliğini yakalamışlar.”
BBC Müzik Dergisi | Temmuz 2019

“Gerçekten, Beethoven’ın eserinde, Quartetto di Cremona kendini bulmuş. İtalyan quartet kültürünün önemli bir elçisi olarak ve aynı zamanda uluslararası mükemmel bir topluluk olarak yerini almıştır.”
Fono Forum | Ocak 2018

2000 yılında kurulan Quartetto di Cremona, bu güne kadar uluslararası mekânlarda gerçekleştirdikleri dikkat çekici konserlerle ün salmış bir oda müziği topluluğu!

Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Uzak Doğu’da büyük müzik festivallerine davet edilen grup icra yetenekleriyle tüm dünyada beğeni topluyor.

2005 yılında “BBT Fellowship” desteği kazanan Quartetto di Cremona, Borletti Buitoni Trust tarafından İtalya’da ve dünyada oda müziğinin tanıtımına olan katkılarından dolayı “Franco Buitoni Award” (2019 baskısı) ile ödüllendirildi.

2019 baharında piyasaya sürülen, çellist Eckart Runge’ın da gruba eşlik ettiği, Schubert’e adanmış albümleri dikkat çeken işler arasında yer alıyor. Albüm, Nippon Müzik Vakfı (Tokyo) himayesindeki “Paganini Quartet” olarak bilinen Stradivarius enstrümanlarıyla gerçekleştirilen titiz bir çalışmanın ürünü. Quartetto Italiano’nun varisi olarak görülen Quartetto di Cremona’nın bu albümü uluslararası basının da beğenisini topladı. 2018 yılında Audite etiketiyle çıkan Beethoven albümünde de grup aynı başarıyı yakaladı ve prestijli ödüller kazandı. (Echo Klassik 2017, ICMA 2018 ve uzman eleştirmenlerden pek çok ödül…)

Berlin, Hamburg, Stockholm, Amsterdam, Valencia, Milano, Roma, New York, Cartagena de Indias, Hong Kong, Colmar, Hollanda, İspanya, Almanya, İsviçre, Arnavutluk, Tayvan ve Finlandiya’da çok sayıda konser gerçekleştiren grup pek çok festival ve gösteride de yer aldı.

Müzik kariyerleri boyunca Beethoven’ın tüm eserlerini albümleştiren grup, Bach’ın “Art of the Fugue” turnesinin yanı sıra pek çok yeni besteyi de icra etti.

Sık sık Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’da Masterclass’lar sunmaya davet edilen Ouartet Di Cremona, 2011’den beri Cremona’daki “Walter Stauffer Akademisi”nde profesörlük unvanını da taşımaktadır. Aynı zamanda uluslararası “Friends of Stradivari” ve “Le Dimore del Quartetto” projelerinin elçileridiler. Keman yapımında UNESCO Kültürel Mirası Temsilcileri Listesi’nde yer alan Cremona’nın onursal vatandaşı olan grup, Thomastik Infield Strings’in ise referansları arasındadır.

Cristiano Gualco – keman Nicola Amati, Cremona 1640

Paolo Andreoli – keman Paolo Antonio Testore, Milano ca. 1758 (Kulturfonds Peter Eckes, Almanya)

Simone Gramaglia – viyola Gioachino Torazzi, ca. 1680 (Kulturfonds Peter Eckes, Almanya)

Giovanni Scaglione – viyolonsel Dom Nicola Amati, Bologna 1712 (Kulturfonds Peter Eckes, Almanya)

David Orlowsky
“Klarnet, elinde insan şeklini alıyor gibi görünüyor.”(Hamburger Abendblatt)

İlginizi çekebilir:  MSA- Partile - Yılbaşı Özel (Etkinlik)

Klarnet sanatçısı David Orlowsky, muazzam bir ifade gücüne sahip bir müzisyen olarak tanınmaktadır. Dünya çapında bir sanatçı olmasının yanı sıra günümüzün önde gelen yorumcularından biri olarak kabul edilmektedir. Sanatçı; Mozart’tan Golijov’a, Golijov’dan Klezmer’e kadar uzanan geniş bir repertuvara sahiptir. Sony’nin sanatçılarından olan David, kendisine hem geniş ve sadık bir hayran kitlesi edindiren hem de üç ‘’ECHO Klassik’’ ödülü kazandıran yedi CD kaydetmiştir. 

Sanatçı, 16 yaşındayken “David Orlowsky Trio”yu (Jens-Uwe Popp – Gitar, Florian Dohrmann – Kontrbas) kurmuştur. 21 yıllık kariyerine dünyanın dört bir yanında sayısız konserler sığdıran ödüllü grup, 2019 yılında dağılmıştır.

David, Hollanda Radyo Filarmoni, Alman Oda Orkestrası ve Hamburg Senfonisi gibi prestijli orkestralarla solist olarak, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, Rheingau Müzik Festivali, İstanbul Müzik Festivali, Lucerne Festivali, Concertgebouw Amsterdam, Carnegie Hall de dâhil olmak üzere önemli festivaller ve mekânlarda sahne almıştır.

Hırslı bir oda müzisyeni olan David, Quartetto di Cremona, Danish String Quarted, Alban Gerhardt, Avi Avital, Lauma Skride ve daha fazlası gibi ünlü icracılar ile konserler gerçekleştirmektedir. 2011 ECHO Klassik “Classical Music without Boundaries” ödülünü kazandığı JEREMIAH albümünü kaydettikleri vokal sextet Singer Pur ile özel bir konser projesi yapmaktadır.

Toplumsal yardım ve eğitim girişimlerine kendini adamış olan David, kendi konserleri ile birlikte hastanelerde ve okullarda da sahne almaktadır. Almanya’nın ülke çapında bir girişimi olan, birinci sınıf müzisyenlerin okullara giderek çocukları klasik müzikle tanıştırdıkları “Okulda Rapsodi” projesine katılmıştır. 

Kendi orijinal besteleri Schott Music / Advance Music tarafından dünya çapında yayımlanırken nota kitapları çok satanlarda yer almaktadır.

1981 yılında Almanya’nın Tübingen şehrinde doğan David, Folkwang Hochschule Essen’de Manfred Lindner ile Manhattan School of Music New York’ta Charles Neidich ve Ayako Oshima ile çalışmıştır.

İlginizi çekebilir:  MSA- İtalyan Mutfağı 1 (Etkinlik)

Berlin’de yaşamakta olan sanatçı, 2019’dan bu yana Hochschule für Musik und Theatre Bremen’de klarnet öğretim görevlisidir.

Detay için burayı tıklayınız

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register