En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Cem Mansur’un şefliğinde “Büyük Bir Gece Müziği” isimli konser ile 3 Temmuz saat 19:30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda.

Büyük Bir Gece Müziği
CRR Senfoni Orkestrası
Şef: Cem Mansur
Solist: Murat Usanmaz, gitar

F. Mendelssohn (189-1847) “Bir Yaz Gecesi Rüyası”  (Uvertür, Scherzo, Nocturne, Düğün Marşı) J. Rodrigo (1901-1999) Gitar Konçertosu “Aranjuez”M. Mussorgsky (1839-1881) “Çıplak Dağda bir Gece”

Klasik olan ne ki?

Herhangi bir sanat eserine neden “klasik” denir? Uygarlık tarihinin değişmeyen değerlerini coğrafi, tarihsel ve kültürel sınırlar tanımadan aktardığı için olabilir mi? Her çalındığında yeni bir heyecan yaşatan başyapıtlar neden hiç eskimez?

“İstanbul’da Senfonik Yaz”, yeni bir paylaşma kültürü ile “klasik” müziği sahaya çıkarıyor.

En popüler klasiklerden oluşan bu dizinin, düzenli dinleyicileri tatmin etmenin ötesinde, “acaba bana uyar mı?” diyenlere de bu engin ve renkli dünyanın kapısını aralayacağına inanıyorum.

Belli temalar etrafında oluşturduğum, tanınmış solistlere ek olarak genç yetenekleri de tanıyacağımız dört anlatımlı program, İstanbul’un iki yakasındaki parklarda tekrar edilecek.

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Müdürlüğü arasındaki bu  işbirliği, kültürün bir kamu hizmeti olduğu anlayışının ifadesi.

Bu yeni açılma döneminde, gerçek müziğin canlı müzik olduğunu hatırlayacağımıza, özlemini çektiğimiz, müzisyen ve dinleyici iletişimini hiçbir zaman olmadığı kadar yaşayacağımıza inanıyorum.

Gelin, yüzyılların geçişiyle her defasında yeniden canlanan eserleri paylaşalım. Müzik neden zamansız, sınırsız, neden “klasik” olurmuş sorusunun cevabını birlikte verelim.

Cem Mansur
Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Genel Sanat Yönetmeni

Kaynak

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Mamma Mia: El Yapımı Taze Makarnalar (Etkinlik)

No account yet? Register