En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


İstanbul Caz Festivali’nin bu yıl İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirdiği Çocukça Bir Gün, 12 Temmuz Pazar günü Feriye’de düzenlenecek.

0-9 yaş grubundaki çocuklar ve ailelere yönelik tüm gün sürecek etkinlikte, farklı yaş gruplarına yönelik müzik ve görsel sanatlar atölyeleri, ana sahnede müzikal gösteri, bahçe alanında caz dinletileri, sirk gösterisi ve interaktif oyun alanları yer alacak. Feriye’nin boğaza nazır keyifli atmosferinde aileler ve çocuklar sanat ve müzikle iç içe, keyifli bir gün geçirme şansı bulacak.  

Kapı açılışı: 10.30
Müzikal gösteri: 13.30

*0-9 yaş arası çocuklara yöneliktir.
**Her yaş grubu için sadece 1 atölye seçilmelidir. 
***Atölye alanları dışında kalan caz dinletileri, sirk gösterisi, interaktif oyun alanlarına katılım ve müzikal gösteriyi izlemek için rezervasyon gerekmemektedir.

ATÖLYELER
İçimdeki Müzik / 18-36 ay
Bu atölyede bebeklerle farklı seslere birlikte kulak verip, duyusal oyunlarla müzik aletleri keşfedilecek. Duyu çalışmasıyla başlayacak atölyede bebekler renkli hazinelerini toplayacak, ince motor becerilerini destekleyecek rengarenk bir çalışma ile kendi müzik aletini yapacak.

Boyama istasyonunda ise swingi ve cazı resim sanatı  ile bağlayan Amerikalı ressam Stuart Davis’in eseri ritmik fırçalar ile renklendirilecek! Bu atölye Atölye Pikolo tarafından hazırlanmıştır.

Kağıttan Fışkıran Çizgiler Atölyesi / 4-6 yaş
Bu atölyede renkler ve çizgiler caz müziği ile canlanarak “Cazlanacak” ve kağıtlardan dışarı fışkıracak! Bu atölye Pace Çocuk Sanat Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

Dans Ettiren Maskeler / 4-6 yaş
Bu atölyede çocuklar, bir ritim içerisinde tekrar eden şekillerin ve renklerin peşinden ilerleyecek,  modern sanat eserlerinin ardındaki müzikal etkileri keşfedecek. Çocuklar, Piet Mondrian’ın Broadway Boogie Woogie eserinden ilhamla farklı teknikleri ve sanat üretim malzemelerini kullanarak nota maskelerini tasarlayacaklar. Bu atölye Atölye Pikolo tarafından hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilir:  Suit - Düğün Dündü Bugün Bugün (Etkinlik)

Sirk Atölyesi/ 4-6 yaş
Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra açıklanacaktır.

Ritim Atölyesi/ 4-6 yaş
Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra açıklanacaktır.

Sihirli Tokmaklar Atölyesi / 7-9 yaş

Bu atölyede çocuklar, rengârenk ipliklerden örülmüş tokmakların dokundukları yerden gizemli sesler çıkardığını keşfedecekler. Bu gizemli seslerin melodileriyle ritim tutup dans edilebilen atölye, Sanat Deliorman ve Can Tutuğ tarafından hazırlanmıştır.

Caz”gırgiller Atölyesi /7 – 9 yaş

Bu atölyede Caz’ın muhteşem renkli sesleri ve ritimleri önce tellere sonra “Caz” yapan “Caz”gırgillere dönüşecek! Bu atölye Pace Çocuk Sanat Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

Swing Dans Atölyesi/ 7 – 9 yaş

Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra açıklanacaktır.

Rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir