En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Cabaret Nocturne / Önce:Affet Robot  Salon İKSV’de!

kim?

Müzik endüstrisinin sınırlarını zorlayan Belçikalı prodüktör DJ Raphaël de Sauvage’ın bir başka projesi

ne yaptı?

80’lerin pop, karanlık bassline ve düzensiz house ritimlerini benimseyen müziğiyle 90’ların ortasından itibaren yeraltı müzik dünyasında adını duyurdu, 2013’te karşımıza yepyeni projesi “Cabaret Nocturne” ile çıktı. “Cabaret Nocturne” adıyla, aralarında My Favorite Robot, Beachcoma, Nein, Hafendisko / hfn, Factor City, Rotten City, Roam, Disque Discos, Join Our Club gibi birçok saygın plak şirketinin de bulunduğu mecralar aracılığıyla müziğini yayımladı. Karanlık disko elementleri ve robotik melodiler içeren kendine has tarzı ile elektronik slo-mo sahnesinin yaratıcılarından biri olarak dikkat çeken Belçikalı prodüktör, ‘DJ Magazine’, ‘Mixmag’, ‘Tsugi’, ‘Trax’ gibi önemli dergilerden aldığı beş yıldızlı yorumların yanı sıra ‘KCRW’ (Amerika), ‘NTS’ (Birleşik Krallık) ve daha birçok önde gelen radyo kanalından da destek gördü. Youtube’da milyonlarca kez dinlenen yavaş-punk başyapıtları ‘Blind Trust’ ve ‘Blood Walk’ ile büyük ilgi topladı. Sürekli genişleyen ufku ve sıradışı vizyonu sayesinde Andrew Weatherall, Boy Harsher, Chloé, Damian Lazarus, Erol Alkan, Fairmont, Tim Sweeney, gibi birçok güncel elektronik müzik yapımcısı kendisini büyük bir ilgiyle takip ediyor. Bunun yanı sıra ender bulunan ve yeni parlayan parçaları da ‘K7 Nocturne’ podcast’i ile dinleyicilerine sunuyor.

nasıl?

Melankolik synth-pop notaları ve düzensiz house ritimleriyle karanlık bir gece sizleri bekliyor.

önce: Affet Robot

Eren Günsan’ın dark wave/dark synth-pop eksenindeki tek kişilik projesi Affet Robot, yatak odası prodüksiyonu olarak tanımladığı ilk albümü ‘Röntgen’i 2017’de yayımladı. Indie City Festival VI vesilesiyle Salon’la ilk kez tanıştı. Yurtiçindeki pek çok önemli festivalde müziğinin karanlık tonlarını dinleyiciyle buluşturdu. Albümden iki yıl sonrasında gelen “Huzursuz Seyirler” EP’sinin kayıtlarını Amsterdam’daki Red Bull Stüdyoları’nda tamamladı. 2019’un eylül ayında Audioban etiketiyle yayımlanan bu EP ile Affet Robot, 80’ler new wave/synth-pop’una sırtını yaslarken, günümüze dokunmayı da ihmal etmedi. Geçmiş ve güncelin el ele tutuştuğu bir ortaklık yaratarak, hem işitsel hem de görsel olarak farklı bir müzikal perspektif sunmayı başardı. “Huzursuz Seyirler” prömiyerini de yaptığı post-punk.com gibi yurtdışındaki yazılı dijital platformlarda ve radyolarda kendine yer buldu. 2020 yazı öncesi ikinci stüdyo albümünü yayımlamaya hazırlanan ve Ağustos ayında İsveç’in prestijli festivallerinden Kalabalik på Tyrolen 2020’de sahneye çıkacak Affet Robot’un dark wave ve synth-pop’unun tadı, Cabaret Nocturne öncesinde damağınızda kalacak.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  MSA- El Açması Börek (Etkinlik)

No account yet? Register