En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Yerli müzik sahnesinin yeni ve genç yeteneklerini Bir Baba Indie ve New East Waves iş birliği ile bir araya getirdiğimiz “Yeni Yerli” konserlerinin dördüncüsünde BAHR, Düşün, Flux Duo ve Sunset Stream ile 5 Mart akşamı Babylon’da!

BAHR
Indie folk ekibi BAHR; vokalist, gitarist ve söz yazarı Yusuf Bahar ve davulcu, perküsyoncu Nihal Saruhanlı tarafından kurulmasının adından bas gitarist Ceren Cettemir’in 2018’de ekibe dahil olmasıyla bugünkü şeklini aldı. 2019’da radyo boğaziçi’nin düzenlediği “21. Battle of the Bands” yarışmasını kazanan BAHR, bu baharda Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle ilk kısaçalarını yayımlamak için hazırlıklarına devam ediyor.

Düşün
İstanbul ve Boston çıkışlı indie-pop ikilisi Düşün; lise arkadaşları Onur Ata Çelikel ve Arsan Salaryfar tarafından 2019’da kuruldu. Kayıt, mix ve mastering süreçlerini kendi imkanlarıyla evlerinde gerçekleştirdikleri ilk teklileri “Basit Güzel Şeyler”i Ağustos ayından paylaşan ikili; indie-pop merkezinde kurdukları sound’larını funk, surf rock tınılarıyla işliyor. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekerek dinleyici kitlesi oluşturmayı başaran ikili; üçüncü teklileri “Rüzgar”ı geçtiğimiz Kasım ayında yayımladı.

Flux Duo
2017 yılında Ethem Saran ve Zeynep Oktar tarafından temelleri atılan Flux Duo; modern caz ve elektronik müzik tınıları taşıyan, aksak zamanlar ve modal göndermelerden oluşan bir proje. Anın getirdiği hissiyatlarla birlikte doğaçlamadan beslenen ikili; 2019 Mart ayında kendi isimlerini taşıyan ilk kısaçalarlarını yayımladı. 2018’de kaydettikleri 9 parçadan oluşan albümlerini bu sene paylaşmaya hazırlanan Flux Duo’ya albümde elektrik gitarda Efe Demiral ve trompette Serkan Emre Çiftçi eşlik ediyor.

Zeynep Oktar: Klavye ve synth
Ethem Saran: Davul ve synth

Sunset Stream
Vokalde Ada Öykü Erdem, gitarda Zafer Yerlikaya, bas gitarda Yasin Güder, klavyede Öykü Opuz ve davulda Berkan Çalışkan’dan oluşan Sunset Stream; 2018 yılında kuruldu. Dream-pop ve shoegaze etkili sound’larıyla dikkat çeken grup, ilk teklileri “Lütfen Kimseyi Çağırma”yı 2019’un Mart ayında paylaştı. İlk kısaçalarları “Güverte”yi 2019’un sonunda Mevzu Records etiketiyle yayımlayan Sunset Stream, albümün tümünü grup üyelerinin evinde kaydetti. Yerli alternatif sahnenin heyecan verici isimleri arasındaki ekip, çıkış uzunçalarları için çalışmalarına devam ediyor.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  MSA - Günün Ekmeği (Etkinlik)

No account yet? Register