En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Orchestra Of The Swan
Jason Lai şef 

Ludwig van Beethoven
Büyük Füg, op. 133
Philip Sheppard & David Le Page
David Bowie Şarkıları Üzerine “Ashes to Ashes”

Ludwig van Beethoven
Senfoni No. 5 Do minör, op. 67

Arayla 105’ sürer.

KONSERE DOĞRU

19.00-19.30 Üst Fuaye
Ersin Antep ve Arzu Haksun Güvenilir’in “İki Çağın İki Asi Müzisyeni” başlıklı konuşması

* Türkçe

David Bowie’nin 1974 tarihli Rebel Rebel (Asi Asi) şarkısından ilham alan bu yeni proje, yaşadıkları dönemin kabul gören fikirlerine ve müzikal normlarına meydan okuyan iki vizyoner sanatçının çağları aşan kültürel miraslarına odaklanıyor. Beethoven ve Bowie, her ne kadar müzik yelpazesinin karşıt uçlarında yer alsalar da kendilerini ve müziklerini sürekli yeni baştan şekillendirmeye ve sanatsal kaderlerine hükmetmeye yönelik ortak bir dürtüyü paylaşıyorlardı. Program, Beethoven’ın ilk dört notasıyla bile herkesçe tanınan 5. Senfoni’sini alarak David Bowie’nin şarkılarının yeniden tasarlanmış versiyonları ile bir araya getiriyor.

Festivale 2016 Shakespeare yılında yine sıradışı bir projeyle konuk olan Orchestra of the Swan, bir orkestranın neler yapabileceğine dair beklentileri değiştirmeye devam ediyor. Yerleşik Orkestra sıfatıyla Stratford, Hereford ve Birmingham’da sadece sezon konserleri vermekle kalmıyor, civardaki huzurevleri, okullar ve kırsal bölgelerde düzenlediği programlarla toplumla yakın ilişkiye giriyor; toplumun vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Orkestra bu sezon evinde ve turnelerinde Mozart’ı tango ile buluşturuyor; Rhapsody in Blue ile Seville Berberi’ni yan yana getiriyor; “Samimi Sesler”de Sibelius’un müzikal ve kişisel dünyasını keşfe çıkıyor; 20. yüzyılın başından Dr. Caligari’nin Muayenehanesi ve Aya Seyahat filmleri için tümüyle yeni müzikler seslendiriyor; ayrıca başarılı “Gece Baykuşu” kabare konserlerine geri dönüyor. Guardian gazetesinin “Orchestra of the Swan’ı en iyi tanımlayan gerçekten ufuk açıcı ilişkiler kurma hünerine sahip programlarla yeni repertuvara bağlılığı” dediği topluluk, bugüne kadar 70’i aşkın yeni eserin prömiyerini seslendirdi. Konserin şefi, Orchestra of the Swan ile ortak heyecanlara sahip ve bu doğrultuda daha önce de işbirliği yapmış olan Jason Lai. Sanatçı, klasik müziği geniş kitlelere sevdirmek amacıyla İngiltere ve Asya’da televizyon programlarına konuk oluyor; yarışma programlarında jüri üyeliği yapıyor. İngiltere doğumlu Lai, BBC Filarmoni’nin yardımcı şefliğini yaptıktan sonra 2010’da taşındığı Singapur’da Singapur Senfoni Orkestrası ile Hong Kong Sinfonietta’nın şefi oldu. Halen dünyanın dört bir yanında orkestraları yönetmeye devam ederken aynı zamanda Yong Siew Toh Konservatuvarı’nda gelecek kuşakları eğitiyor.

İlginizi çekebilir:  Hocapaşa Mevlevileri - Sema Ayini (Etkinlik)

İlk büyük çıkışını 1969’da Space Oddity ile yapan ve 2016’daki ölümüne kadar gündemden düşmeyen İngiliz rock yıldızı David Bowie, bir müzikal dönüşüm ustasıydı. Farklı türleri birleştiren besteleriyle tanınan Philip Sheppard ve David Le Page, bu kez Bowie’nin şarkılarını dönüşüme uğratıyor. “Rebel Rebel” tüm müzikseverler için kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register