En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Caz Festivali 27. kez salonlarda, açık havada, parklarda, sokaklarda, Boğaz’da.

Bu konserde kartlar sizin elinizde!

Müzik ve müze sözcükleri, Yunan mitolojisinde ilham tanrıçaları olan museler ile aynı etimolojik kökeni paylaşırlar; gelgelelim aynı yerde bir araya geldikleri ender görülür. Modern sanat müzeleri, müziğin var olma şekline yaklaşan birçok güncel eser sergilese de halen çoğunlukla anıtsal olanı barındırır bünyesinde. Bu etkinlik, anıt fikrinin tam zıttında var olabilecek bir müzik hayalinden doğdu: kolektif, pek çok başka noktada eşzamanlı yaratılan, rastlantıya ve amatör katılıma açık…

Arter’in katlarına yayılan korolar ziyaretçilerin komutlarına göre çalıyor, mobil doğaçlamacılar birbirleriyle aşık atıyor, sabit doğaçlamacılar gelen geçenlerin hislerine tercüman oluyor. Aynı zamanda Çellist Anıl Eraslan, bas klarnetçi Oğuz Büyükberber ve piyanist Tolga Tüzün’den oluşan üçlü, tüm bu hareketlilikten bir fon müziği yaratıyor. Şevket Akıncı’nın proje şefliği, Zeynep Oktar’ın koro şefliğindeki konserde rol alacak diğer müzisyenlerse şimdilik Alper Maral, Amy Salsgiver, Duygu Demir, Elif Canfeza Gündüz, Ertan Şahin, Hazal Döleneken, Korhan Erel, Merve Salgar, Nihal Saruhanlı, Orçun Baştürk, Özün Usta, Sumru Ağıryürüyen, Tamer Temel, Volkan Ergen, Volkan Terzioğlu; eserin sahibiyse tüm ziyaretçiler.

*Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  MSA- Mereng (Etkinlik)