En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Anadolu Sahnesi, ilk oyunu olan Yılanların Öcü ile 4 Mart tarihinde Kenterler Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak.

1950’li yıllarda Anadolu’nun bir köyünde geçen “basit” bir anlaşmazlığın üzerinden dönemin toplumsal niteliklerini ele alan roman, yayınlandığı yıllarda tepkiler toplamış, yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı. Hikâyenin baş kişisi Irazca Ana’nın, evinin önüne ev yapılmasına karşı yürüttüğü mücadeleyi konu alan oyun mart ayı içinde Kenterler Tiyatrosu’nun yanısıra Duru Tiyatro- Ataşehir’de de sahnelenecek.

2019 yılında, Shaman Dance Theatre bünyesinde kurulan bir tiyatro topluluğu olan Anadolu Sahnesi tarafından sahnelenecek iki perdelik oyunu, Erkal Umut sahne için uyarladı ve yönetti.

Işık tasarımı Arek Nişanyan’a, giysi tasarım ve uygulaması Güleser Aktaş’a, dekor tasarım ve uygulaması Emre Can Kutlu’ya, aksesuar tasarım ve uygulaması Onur Güler’e, Afiş çalışması Ervin Esen’e ait olan oyunun yönetmen yardımcılığını Aysu Tunca, Sibel Curciali ve Sonay Eren yapıyor. Oyunun koreografi ve hareket düzenleri Esra Özpınar, Hakkı Kandemir, Hale Balcıoğlu, Mine Yoldaş, Volkan Şafak ve Seda Gürdap tarafından yapıldı. Oyunda rolleri Aysu Tunca, Banu Topçu, Burcu Ayşe Ünür, Büşra Ersoy, Ceren Kaya, Emre Can Kutlu, Güleser Aktaş, İlke Öztürk, Onur Güler, Özge Erdemir, Sibel Curciali, Sema Güler, Seren Diler, Sergen Koç, Sonay Eren, Uğur Özbağı, Umut Orkun Eskibatman paylaşıyor. Oyunun dramaturji çalışmaları da Erkal Umut yönetiminde topluluk tarafından gerçekleştirildi.

Anadolu Sahnesi, bu sezon ve önümüzdeki sezon Yılanların Öcü adlı oyunu sahnelemenin yanısıra, yeni sezonda da eğitim çalışmalarına ve yeni oyunun provalarına geçmeyi hedefliyor.

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Masterpiece Galata Heykel- Groot (Etkinlik)