En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!


Açılış Konseri: Can Çakmur Piyano Resitali sizlerle buluşuyor.

“Festivalimize, artık bütün dünyanın tanıdığı Can Çakmur’un piyano resitaliyle 25 Ağustos’ta güçlü bir açılış yapıyoruz. 2018 yılında Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması ve 2017 yılında Uluslararası İskoç Piyano yarışması birincisi olan piyanist, kariyerini çok genç yaştan itibaren elde ettiği başarılarla süslemiştir. Dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinde, dünyanın önemli şefleri ve orkestralarıyla solist olarak konserler veren Çakmur, özel bir programla bizlerle olacak.

Piyanist Can Çakmur 2018 yılında Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması ve 2017 yılında Uluslararası İskoç Piyano yarışması birincisi ve Hamamatsu Yarışması Oda Müziği Ödülü kazananıdır. Bu güne kadar Tokyo Filarmoni, Tokyo Senfoni, İskoç Kraliyet Orkestrası gibi orkestralar eşliğinde Wigmore Hall, Salle Cortot, Tokyo Opera City gibi konser salonlarında sahneye çıkmıştır. 2019 yılında BIS firmasından yayımlanın ilk SACD kaydı Diapason, ResMusica gibi dergilerden 5 yıldızlı ve Pizzicato dergisinden 5 yıldız üstü Supersonic eleştiriler aldı.Ekim ayında Liszt’in Schubert’in Schwanengesang şarkı dizisi uyarlamaları ve 4 Valses Oublieés eserlerini içeren ikinci albümü piyasaya sürülecektir.

Çakmur, konser çalışmalarının yanında 2015 yılından beri aylık olarak Andante Klasik Müzik Dergisi’nde yazmaktadır.Can Çakmur 2015 yılında İstanbul’da Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Genç Sanatçısı” ödülüne, 2018 yılında Hochschule für Musik Weimar’ın “uluslararası yaşamına yaptığı yüksek katkı” nedeniyle DAAD-Ödülü’ne ve İstanbul Müzik Festivali’nin Aydın Gün Destek Ödülü’ne layık görülmüştür.1997 yılında doğan Can Çakmur, piyanoya Leyla Bekensir ve Ayşe Kaptan ile başladı. 2009-2015 yılları arasında Türkiye’de Emre Şen ile çalıştı. Bu dönemde Jun Kanno ve Marcella Crudeli ile çalışmalarının onun müzikal gelişiminde büyük bir etkisi oldu. Çakmur, 2012 yılından itibaren aralarında Alan Weiss, Arie Vardi, Claudio Martinez-Mehner, Leslie Howard ve Robert Levin’in de bulunduğu pek çok değerli sanatçıyla çalıştı. Çakmur aynı zamanda Liechtenstein Uluslararası Müzik Akademisi’nden burs almakta ve akademi tarafından sunulan aktivitelere düzenli olarak katılmaktadır.”

İlginizi çekebilir:  MSA- Burgers & Fries 2 (Etkinlik)

PROGRAM
J. S. Bach – Do Minör Partita BWV 826 No. 2  Sinfonia
Allemande
Courante
Sarabande
Rondeaux
Capriccio

F. J. Haydn – Mi bemol Majör Sonat Hob. XVI/49
Allegro
Adagio cantabile
Finale: Tempo di Menuetto

-ARA-

L. van Beethoven – La Majör Sonat Op. 2 No. 2
Allegro vivace
Largo appasionato
Scherzo: Allegretto
Rondo: Grazioso

L. van Beethoven – Do Majör Sonat Op. 2 No. 3
Allegro con brio
Adagio
Allegro 
Allegro assai

Hakan Erdoğan Prodüksiyon tarafından düzenlenen festival; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sabancı Üniversitesi, Le Meridien İstanbul Etiler, ve Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi’nin tarafından desteklenmektedir. 

Kapılar 19.00’da açılır, konserler 20.30’da başlar.
Vale hizmeti ücretlidir. 
İletişim: [email protected]

Kaynak

Listeme Ekle()

No account yet? Register