En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Türki̇ye Muhasebe Standartları ve Türki̇ye Fi̇nansal Raporlama Standartları Açıklamaları ve Örnek Uygulamalar
Naciye Gökçe
Gece Akademi

Dünyadaki ekonomik gelişmeler sonucunda sermaye, mal ve hizmet do­laşımında da hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelere paralel olarak işletmelerin ülkelerarası finansal işbirlikteliği daha fazla oluşmaya başlamıştır. Bu durumda birbirlerini mali açıdan tanıma isteği kaçınılmaz olmuştur. Ülkelerin ticari kanunları, mevzuatlan ve uygulamalarının bir­birinden farklılık arzetmektedir. İş ortaklığına girmek isteyen farklı ülke­lerdeki işletmelerin finans uygulamalarındaki farklılıkları, sunduklan fi­nansal tablolarının anlaşılabilirliğini önemli ölçüde azaltmaktadır. Aynı zamanda karşılaştınlabilirlikte de zorluklar ortaya çıkmaktadır. Bu olum­suzlukların ortadan kaldırılabilmesi için finansal tabloların oluşturulma­sında kullanılan muhasebe uygulamalarında ortak dil kullanılmasını zo­runlu kılmaktadır. Bu ortak dilin oluşturulması için dünya genelinde yoğun çalışmalar yapılmıştır ve hala da yapılmaktadır. Küresel gelişmelere ayak uydurabilmek için, bir çok ülke yoğun çaba harcamaktadırlar. Bu ça­lışmalar sonucunda ilgilenen tüm ülkelerin kullanabileceği muhasebe standartları oluşturulmuş ve hala daha iyisini yapabilmek için yoğun ça­lışmalar devam etmektedir.

» Türki̇ye Muhasebe Standartları ve Türki̇ye Fi̇nansal Raporlama Standartları Açıklamaları ve Örnek Uygulamalar Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Ülkemizde de uluslararası muhasebe standartlanna uyum sağlamak için Türkiye Muhasebe Standartlan Kurulu oluşturulmuştur. Kurul ınuslara­rası Muhasebe Standartlarının (IAS) ve lliuslararası Finansal Raporlama Standartlarının (IFRS) yayınladığı standartları dilimize çevirerek yayın­lanmasını sağlamıştır ve halada sağlamaktadır. Böylece ülkemizde de bu standartlara uygun muhasebe işlemleri yapılarak çıkarılan finansal tablo­l􀅽rın karşılaştınlabilir ve anlaşılabilir özelliklere sahip olmaları sağlanma­,ya çaiışilmaktadır.


Türki̇ye Muhasebe Standartları ve Türki̇ye Fi̇nansal Raporlama Standartları Açıklamaları ve Örnek Uygulamalar


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Kamu Mali Yönetiminde Kamu Zararı ve Tahsili

» Türki̇ye Muhasebe Standartları ve Türki̇ye Fi̇nansal Raporlama Standartları Açıklamaları ve Örnek Uygulamalar Kitabını Beğendiyseniz
» Türki̇ye Muhasebe Standartları ve Türki̇ye Fi̇nansal Raporlama Standartları Açıklamaları ve Örnek Uygulamalar Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?

Kategoriler: Ekonomi

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir