En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü
Tim Harford
Pegasus Yayınları

Görünmeyen ekonomistin geri dönüşü: Bir ekonomi nasıl yönetilir (ya da mahvedilir)?

Tim Harford dünya genelinde bir milyondan fazla satan ilk kitabı Görünmeyen Ekonomist’te, kapuçinonun fiyatından süpermarketlerin ürünlerini nasıl sergilediklerine kadar, dünyayı mikroekonominin merceğinden incelemişti. Şimdiyse Görünmeyen Ekonomist küresel krizin tamamen değiştirdiği dünyaya geri dönüyor.

Krizin vurduğu dünyamızda artık politikacıların, serbest fon yatırımcılarının, orta sınıf BES sahiplerinin, kısacası herkesin küresel ekonominin nasıl ve niçin bu şekilde çalıştığına dikkat etmesi gerekiyor.

Herkesin borçlarını silsek ne olur? Bir iş nasıl yaratılır? Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin Dünyayı ele mi geçirecek? Avroyu nasıl bir gelecek bekliyor? Altın standardına dönmeli miyiz? Bankaların bazıları neden hala hesap açtırma karşılığında rekor oranda bonus ödüyor? Hükümetin borçlanması bizi nereye götürür?

2006’dan bu yana Financial Times’ta köşe yazarlığı yapan Harford Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü’nde, alametifarikası olan netlik ve zekâyla bu soruların yanıtlarını arıyor, bize gazete manşetlerinin ardında olup bitenleri ve bunları neden önemsememiz gerektiğini açıklıyor. 

» Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

 “Her Tim Harford kitabı kutlamaya. İşin ‘iç karartıcı’ kısmını çok eğlenceli bir hale getiriyor.”

– Malcolm Gladwell

 “Tim Harford belki de yaşayan en iyi popüler ekonomi yazarı.”

– Tyler Cowen, içinizdeki ekonomisti keşfedin’in yazarı

“Tim Harford işin uzmanı olmayanlar için makroekonomi konusunda bir kitap yazarak cesur biri olduğunu gösteriyor, ne mutlu ki aynı zamanda eğlenceli bir adam. Esprili üslubu ve yorumları insanı sürekli gülümsetiyor. Ayrıca okurların merak etmiş olabileceği soruları bulup onları sormak gibi bir yeteneğe de sahip.”

– The Wall Street Journal

“Harford’ın ekonomik meseleleri açık ve akıcı bir şekilde anlatma yeteneği çok etkileyici.”

– Worth Magazine

“Canlı üslubu ve tarafsız duruşuyla Tim Harford alanında hayranlık uyandırıcı bir yazar. Görünmeyen Ekonomist ve onu tamamlayan makroekonomik Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü ekonomi öğrenmeye başlamak için harika bir yer.”

İlginizi çekebilir:  İkna Odaklı Halkla İlişkiler Yazarlığı

– John Lanchester

“Harford ekonomi gibi temelde kuru bir konuya canlılık ve hatta mizah katmakla kalmıyor, aynı zamanda sadece seçilmiş birkaç kişinin anlayabildiği makroekonomiye berraklık kazandırıyor.”

– Publishers Weekly

“İçinden geçmekte olduğumuz darboğazı düzeltmenin yollarını bulmak ve dünya ekonomisini daha iyi anlayabilmek isteyen bağımsız düşünürler, makroekonomik olayların ve teorik bakış açılarının bu net, kolay okunan ve bilgi dolu açıklamasını zevkle okuyacak.”

– Library Journal

“Ekonomiyi açıklamakta Tim Harford’ın üstüne yok… Uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun harika bir rehber.”

– Evening Standard

“Harford’ın bir kitabını okumak kendinizi bir partinin en eğlenceli ve en akıllı adamıyla yan yana bulmak gibi. Öyle eğlenceli ki okurlar sonunda makroekonomiyi tamamen anladıklarının farkına bile varmayacak.”

– Financial Times

“Benim gibi, ekonomist olmayan ve ekonomik krizi anlamak isteyen biri için harika bir giriş kitabı.”

– Simon Singh

Tim Harford: Ödüllü bir konuşmacı olan Tim büyük bir petrol şirketinde ekonomist olarak çalıştıktan sonra Oxford Üniversitesi’nde ekonomi dersleri vermiştir. 2006 yılında ekonomi haberciliği alanında Bastiat Ödülü’ne layık görülmüş ve BBC 4’daki radyo programı More or Less Kraliyet İstatistik Topluluğu tarafından 2010, 2011 ve 2012 yıllarında gazetecilikte mükemmellik ödülüne aday gösterilmiştir. Görünmeyen Ekonomist, Hayatın Mantığı, Sevgili Görünmeyen Ekonomist ve Uyum Sağlama diğer eserleri arasındadır. 

Bir süre BBC2 kanalında Trust Me I’m an Economist programını sunmuş olan Harford Financial Times’ta köşe yazarlığı yapmaya devam etmektedir.


Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü Kitabını Beğendiyseniz
» Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?