En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Bu Şirket Hepimizin
Hüseyin Kuru
Sayda Yayınları

Bu kitap uzun yıllar bankacılık sektöründe Hazine, Dış Ticaret, satış pazarlama departmanlarında çalışmış, yine birçok bankada ticari, kurumsal şube müdürlüğü yapmış, Genel Müdürlükte, Türkiye’nin en büyük bankalarından birisinin pazarlama satış organizasyonunu yönetmiş, yirmi dört yıllık bankacılık kariyerinden sonra sekiz yıldır, reel sektörde birçok firmada CEO, yönetim kurulu üyeliği yapmış, ekonomi ve Deep Rational Managment konularında birçok konferanslar vermiş, Hüseyin Kuru’nun bizzat yaşadığı, tanık olduğu, içinde olduğu, uygulamada konunun bir parçası durumunu yaşayan birisi olarak, iş yaşamından kaleme alınmıştır.

» Bu Şirket Hepimizin Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Hüseyin Kuru, Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğinin kurucu üyelerinden olup, YUD derneğinin aynı zamanda halen denetim kurulu üyesi olarak da görev yapmaktadır.

“Siz, hiç, kişi başına üretim cirosunu, sektör, diğer firmalar ile imalat sanayinin genel ortalaması ile karşılaştırdınız mı? Diye masanın üzerine bir soru koydum ve bu yönde bir çalışmanın yapılmadığını öğrenmiş oldum.

Şirketlerini, doğru yönetenler için, kriz ortamları da onların şirketleri için, yeni fırsatlar buldukları dönemlerdir. Bu dönemlerde, zora düşen birçok şirket, aktiflerini satarak ayakta kalmaya çalışır. Aktif satışı yapan şirket sayısı fazla olacağı için, piyasada rayiç fiyat işlemez. Çoğu zaman bir malı, bir sene önceye göre yüzde 50 daha düşük fiyata alma durumları işlemeye başlar. Yani nakit paranın yaptırım gücü, her zaman, alacaklarda, stoklarda duran aynı bedel paranın, kat ve kat üzerindedir.

Artık, Türkiye’de şirket yöneticilerinin, yönetim stratejilerinde, uzun vadeli planlar yaparak şirketlerini yönetme moduna geçmeleri gerekir. Sadece, yıllık bütçe yönetimleri veya o yıl ki kâr zarar durumunu yönetmek, akıntıya göre yeni bütçeler yapmak, şirket yaşamları için yeterli olmayacaktır.”


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Performansın Sınırlarında

No account yet? Register

» Bu Şirket Hepimizin Kitabını Beğendiyseniz
» Bu Şirket Hepimizin Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?