En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Aile Bütçesi ve Yönetimi
Mustafa Birol Çapanoğlu
İkinci Adam Yayınları

Günümüzde çoğumuz, mevcut gelirimiz ile geçinemediğimizden şikayet ederiz. Halbuki çok küçük gelir dilimleri ile de, maddi hayatımızı normal bir şekilde sürdürebilmemiz mümkündür. Güncel gelirimiz ile geçinemiyorsak, gelirimizi arttırmak veya giderlerimizi gelirimize göre ayarlamak zorundayız. Gelir arttırıcı önlemler almak, giderlerimizi planlamaktan daha zordur. Eski insanlar ne güzel söylemişler, “ayağınızı yorganınıza göre uzatın” diye. Mevcut giderlerimizi gelirimize göre planlamanın tek yolu Aile Bütçesi hazırlamaktır. Genellikle her Amerikalı ve Avrupalı ailelerin yaptığı gibi, işe hemen bir aile bütçesi hazırlamak ile başlamalı ve uygulamada çok disiplinli olmalıyız.

» Aile Bütçesi ve Yönetimi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Aile bütçemizi hazırlarken, ileride beklenmedik bir giderin oluşabileceği beklentisi ile ihtiyat saiki, bir taşınmaz almayı planlamak veya emeklilikte kullanmak gibi nedenlerle gelirimizden bir miktarı kesinlikle tasarrufa ayırmamız gerekir. Tasarrufa ayırdığımız bu fonların, atıl olarak tutulmaması, finansal enstrümanlara yatırılması akıllıca olur.

Otuz yılı aşan çalışma hayatımda, ülkemizin çok önemli holdinglerinde bütçe hazırlanması, kontrolü ve yönetimi konularında üst düzey yönetici olarak görev yaptım.

Ülkemizde, bu konuda ayrıntılı yazılmış bir kitap yayınlanmadığından, deneyimlerimi siz sayın okurlarımla paylaşmak istedim.“Aile Bütçesi ve Yönetimi” kitabı her aileye gerekli bir kaynak.


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Ortak Hadi Gel Batalım

» Aile Bütçesi ve Yönetimi Kitabını Beğendiyseniz
» Aile Bütçesi ve Yönetimi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?