Ben Barok ve Öbürsüleri
Oylayın!

Ben Barok ve Öbürsüleri
Salih Öztürk
Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Ben Barok ve Diğerleri, zamanın ruhunun tanıklığını ve acısını göstermek için cesur bir başlangıçtı. Zavallı olanın değil, cesur olanın kendini suçlamasının ve bütün zamanın acılarını kendini parçalamak pahasına sorumluluğunu almasıydı Cesur; çünkü acının kokusunu Öbürsüleri alacaktı ve Ben Barok ve Öbürsüleri bu kaçınılmaz sonla geldi.

Bu kitabın sayfalarını kendinizin izini süre süre çevirmediysen, şu an elinde olan kitap izi, sürülmüş “sen” kadar olacaksın.

Zamanın ve insan ruhunun deprem görmüş labirentinde, siz siz olun, kendinizi parçalara ayırıp, temizleyip, tekrar birleştirme acınız, gücünüz, cesaretiniz yoksa Öbürsüleri’in gölgesinde, serin cehennemde yaşamaya devam edin.

Cuma günleri bu gezegende, bu gerçeklikte olmayan adam, Salih Öztürk; düşüncelerin, duyguların, algıların kara deliğinden kendini sonsuzca yaratan zamanın farkında ve oraya ne atarsa sonsuza dek zamanı tarif edecek şeyin o olduğunu bilerek yazıyor; zamanın ve insan varlığının güzelleşmesine Ben Barok ve Öbürsüleri ile devam ediyor.

Sonsuz zamana katılıp sonsuzlaşan güzellikler de işte bu çabaların tarihidir.

Şaban Öztürk

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara